Valide Sultan Gemisi’nde Sanat Tarihi Derslerinin Konuğu Bakan Murat Kurum Oldu

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
Valide Sultan Gemisi’nde Sanat Tarihi Derslerinin Konuğu Bakan Murat Kurum Oldu
Valide Sultan Gemisi'nde her Perşembe lise öğrencilerine yönelik düzenlenen tarih derslerinin konuğu 7 Mart tarihinde Validebağ Sağlık Meslek Lisesi ve Validebağ Fen Lisesi oldu.

Gerçekleştirilen sanat tarihi dersinin özel konuğu Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum oldu. Bakan Kurum’un yanı sıra Üsküdar Belediye Başkanı Hilmi Türkmen, Üsküdar Kaymakamı Murat Sefa Demiryürek, AK Parti İstanbul Milletvekili Osman Boyraz ve Üsküdar İlçe Milli Eğitim Müdürü Sinan Aydın’da Valide Sulta Gemisi’ndeydi.
Üsküdar Belediye Başkanı Hilmi Türkmen selamlama konuşmasında, “Sevgili Üsküdarlı öğrencilerimiz, Valide Sultan Gemimizde her Perşembe gerçekleştirdiğimiz sanat tarihi dersimize hoş geldiniz. Her hafta gerçekleştiriyoruz ancak ilk defa bu derslerimize bir Bakan’ımızı ağırlıyoruz. Sizler şanslı, bizler de çok mutlu ve gururluyuz.” dedi.

Başkan Türkmen’den sonra konuşmasını gerçekleştiren Bakan Kurum, “Gençler harika görünüyorsunuz. Ne kadar şanslısınız ki böyle bir imkân sunan bir belediyeye sahipsiniz. Bizim zamanımızda böyle bir gemide öğrenciler Boğaz Turu yapacak aynı zamanda ders yapacak deselerdi, inanmazdık. Sizlerden ricam çok çalışmanız, çok araştırın. Yapılacak çok iş var, sizlerin ülkemize katacaklarınız var. Kendimizi iyi yetiştirelim. Sizler geleceğimizin teminatısınız. Bundan hiç şüphemiz yok.” dedi.

Üsküdar’da Belediyeciliğin bir örnek olduğunu belirten Bakan Kurum, “Belediyeciliğin temeli 1994 yılında Cumhurbaşkanımızın İstanbul’da Belediye Başkanı olmasıyla başladı. O süreçte bu yana İstanbul değişiyor aynı zamanda Üsküdar’da değişiyor. Hilmi Başkan’a sizlerin yanında teşekkür etmek istiyorum. Biliyorsunuz Nakkaştepe Millet Bahçesi açıldı. Şuanda eşsiz bir gemideyiz. Nevmekân Sahil, yani Cumhurbaşkanımızın tabiri ile bir “Millet Kıraathanesi” Üsküdar’da var. Çok şanslısınız.” şeklinde konuştu.

Bakan Kurum ve Başkan Türkmen konuşmalarının ardından öğrencilerle sohbet etti.

Çay simit ve kaşar peyniri ikramıyla kahvaltı eşliğinde başlayan derste Boğazdaki tarihi yapıları uzman rehber tek tek anlattı.


 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
Çevre Ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum Üsküdar’da Önemli Ziyaretlerde BulunduÖnceki Haber

Çevre Ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum Ü...

Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay Çekmeköy’deSonraki Haber

Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay Çekm...

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar