Ümraniye’de Milli ve Yerli Temalı Yıl Sonu Sergisi Açıldı

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
Ümraniye’de Milli ve Yerli Temalı Yıl Sonu Sergisi Açıldı
Ümraniye Belediyesi Kadın ve Aile Hizmetleri Müdürlüğü’nün marka haline gelen projelerinden biri olan Meslek Edindirme Kursu Kursiyerlerinin el emeği, göz nuru eserlerinden oluşan Milli ve Yerli Yıl Sonu Sergisi, Ümraniye Kültür ve Sanat Merkezi’nde açıldı. Açılışa Ümraniye Belediye Başkanı Hasan Can da katıldı.

Ümraniye Belediyesi Başkanı Hasan Can’ın göreve başlamasıyla ivme kazanarak standartları yükselen Meslek Edindirme Kursları ilçedeki kadınların mesleki becerilerini geliştirmeleri ve kalifiye çalışan sayısının yükseltilmesi amacıyla on yılı aşkın süredir toplamda 28.154 mezun vererek birçok kadının meslek sahibi olmasını sağlıyor.

Bu kapsamda Kültür merkezleri, bilgi evleri ve Gülden Soyak Engelli Merkezinde yapılan kurslardaki eğitimler; Hasta ve Yaşlı Bakımı, Rize Bezi Dokuma (feretiko), Mefruşat, İğne Oyası, Tezhip, Cam Yaldızlama, Bilgisayar, Giyim, Tokat Baskı, El Nakışı, Dekoratif El Sanatları, Kalem İşi, Türkçe, İngilizce, Arapça, Boşnakça, İşaret Dili, Çakıl Taşı ile Resim, Minyatür, Yemek Sunum, Pastacılık ve Pastane Ürünleri, Gümüş Takı İşlemeciliği, Ebru, Çocuk Gelişimi, Hat, Ahşap Oyma, Çini, Amigurumi, Resim, Kaligrafi, Oyuncak Bebek Yapımı, İlk Yardım, Örgü, Rölyef, Keçe, Kilim Dokuma, Makrome, Kuaförlük, Filografi, El Sanatları toplamda 29 ayrı merkezde, 39 farklı branştan istedikleri bir eğitimi uzman eğitmenler eşliğinde alarak; MEB onaylı mesleki eğitim sertifikalarına sahip oluyor. Bugün de kurslara katılan 1761 öğrencinin el emeği göz nuru eserlerinden oluşan Milli ve Yerli temalı Yıl Sonu Sergisi Ümraniye Kültür ve Sanat Merkezi’nde açıldı. 

Sergi açılışına Ümraniye Belediye Başkanı Hasan Can ve Eşi Saliha Can’ın yanı sıra; AK Parti İstanbul Milletvekili Ravza Kavakçı Kan, Ümraniye İlçe Kaymakamı Suat Dervişoğlu, AK Parti Ümraniye İlçe Başkanı Av. Mahmut Eminmollaoğlu Ümraniye İlçe Müftüsü Muharrem Gül, AK Parti Ümraniye İlçe Kadın Kolları Başkanı Hülya Taşçı, Ümraniye Belediye Başkan Yardımcıları, Ümraniye İlçe Halk Eğitim Merkezi Müdürü İbrahim Aşçı, meclis üyeleri, muhtarlar, Ümraniye Belediyesi Meslek Edindirme Kursu Hocaları, kursiyerler ve çok sayıda vatandaş katıldı.

Ümraniye Belediye Başkan Yardımcısı Türkân Öztürk açılış konuşması yaparak, 29 ayrı merkezde 39 farklı branşta eğitimlerin verildiği meslek edindirme kurslarına katılan tüm kursiyerlerimizi tebrik ediyorum” dedi. Serginin hayırlara vesile olması temennisinde de bulunan  Başkan Yardımcısı Türkân Öztürk, bizlere tüm bu hizmetleri için sağladığı için Sayın Hasan Can Başkanımıza teşekkür ediyorum” dedi.

Ardından bir konuşma yapan AK Parti Ümraniye İlçe Başkanı Av. Mahmut Eminmollaoğlu, “Öncelikle Millî ve Yerli temalı sergi hayırlara vesile olsun. Ümraniye Meslek Edindirme Kursları yıllardır farklı bir tema ile daha geniş kitlelere hitap ediyor. Belediyemiz klasik belediyeciliğin yanı sıra sosyal, kültürel alanda da öncülük yapan bir belediyedir. Bu vesileyle tüm bu çalışmalarından dolayı Belediye Başkanımıza teşekkür ediyorum” diyerek konuşmasını sonlandırdı. 

Ümraniye Belediye Başkanı Hasan Can yaptığı konuşmada, 15. sergimizi açıyoruz. Bu yıl kurslarımıza katılan 1761 kursiyerimizi tebrik ediyorum. Öte yandan Genç-Mek kursumuzda gençler tarafından büyük ilgi gördü. Gençlerimizin bu kadar güzel el becerilerine sahip olduğunu görmek beni çok mutlu etti” dedi. Öte yandan AK Parti disiplini gereği 31 Mart Yerel Seçimlerde tekrar aday olmadığını da sözlerine ekleyen Başkan Hasan Can, 15 yıllık görevimi tamamladım. Görevimi İsmet Kardeşime devrediyorum. Görevimiz bitse de bize yine ne görev verilirse yaparız. Millet ve vatan için bir şeyler yapıp, gayret ediyorsanız tüm bu yaptıklarınız siyasetin ta kendisidir. Bu vesileyle başta Ümraniye Belediye Başkan Yardımcısı Türkân Öztürk Hanımefendi olmak üzere emeği geçen herkese teşekkür ediyorum. Hepinizi saygı ve sevgiyle selamlıyorum” diyerek konuşmasını bitirdi.

Kısa bir konuşma yapan Ümraniye İlçe Kaymakamı Suat Dervişoğlu, “Milli ve Yerli temalı yıl sonu sergi açılışının hayırlara vesile olmasını temenni ediyorum. Emeği geçen herkesi kutluyorum” dedi.

Kısa bir konuşma yapan AK Parti İstanbul Milletvekili Ravza Kavakçı Kan selamlama konuşması yaparak, “Kadınlarımızın bu tür kurslara katılarak böylesine güzel eserleri ortaya çıkarması bizleri çok mutlu ediyor. Tüm tüm kursiyerlerimizi kutluyorum” diyerek,  15 yıldır ilçedeki hizmetlerinden dolayı Başkan Hasan Can ve ekibine teşekkürlerini sundu.

Konuşmaların ardından Başkan Hasan Can ve tüm protokol kursiyerlere sertifikalarını takdim ederek, Milli ve Yerli Yıl Sonu Sergisi’nin açılış kurdelesini kesti ve sergiyi gezdi.


 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
Ümraniye Belediyesi Eğitim Dünyasına Yeni Bir Eser Daha KazandırdıÖnceki Haber

Ümraniye Belediyesi Eğitim Dünyasına Yen...

Başkan Hasan Can, Ümraniye Belediyesi’nin Kardeş Şehri Fojnica’ya Resmî Ziyarette BulunduSonraki Haber

Başkan Hasan Can, Ümraniye Belediyesi’ni...

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar