Ümraniye Belediyesinin Hizmetleri Sınırları Aştı

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
Ümraniye Belediyesinin Hizmetleri Sınırları Aştı
2004’ten bu yana büyük bir değişim ve dönüşüm yaşayan Ümraniye, hizmetlerini sınır ötesine taşıdı. Sosyal ve kültürel belediyeciliğin en iyi örneğini sergileyen Ümraniye Belediyesi, ilçe dışında da bu hizmetlerini sürdürerek, kardeşlik ilişkilerini pekiştirmeye devam ediyor.

Ümraniye Belediye Başkanı Hasan Can ve ekibi göreve geldikleri 2004’ten bu yana ilçeyi baştan ayağa kadar yeniledi. 450’nin üzerinde kalıcı eser, binlerce proje ve on binlerce hizmet Ümraniye’yi marka bir ilçe hâline getirdi. Birçok alanda önemli hizmeti hayata geçiren Ümraniye Belediyesi hizmetlerini sınır ötesine taşıyarak sosyal ve kültürel belediyecilikte sınır tanımadığını gözler önüne serdi.

Ecdadın Mirasına Sahip Çıkıldı

Ümraniye Belediyesi, Türkiye ve Bosna Hersek’te ecdadının mirasına sahip çıkmak için kültür merkezi inşa etti. Böylece; Fojnica’daki vatandaşların manevi iklimine önemli katkı sağlayan Fojnica Kültür Merkezi, îlmi, sanatsal ve kültürel alanda çok yönlü çalışmalara ev sahipliği yapıyor. 

Balkan Coğrafyasının İnancı ve Kültürü Yaşatılıyor

Balkan coğrafyasında inancını ve kültürünü yaşatmayı sürdüren eserler inşa eden Ümraniye Belediyesi, eski bir Müslüman-Türk kasabası olan Eskicumayerine bağlı Cevizlikalfaköy’de cami ve sosyal tesis inşa ederek  bölgedeki önemli bir ihtiyacı karşılamış oldu.

Eğitime Destek’te Sınır Tanımayan Belediye: Ümraniye Belediyesi

Anadolu’nun her köşesinde eğitim, sağlık, altyapı konusunda yardım bekleyen vatandaşların ihtiyaçlarına destek olan Ümraniye Belediyesi, çocukların kaliteli koşullarda öğrenim görmesini sağlamak amacıyla Giresun Çanakçı’da yatılı imam hatip ortaokulu ve lisesini inşa ederek Giresunlulara armağan etti.

Van’da Deprem Yaraları Sarıldı

Ümraniye Belediyesi, 2011 yılında depremle sarsılan Van Erciş’te mağdur olan vatandaşların yaralarını sarmak amacıyla seferber oldu. Bu kapsamda hükümetin yönlendirmesiyle kardeş ilan ettiği Erciş ilçesinde, Gedikdibi ve Taşevler köylerine “Kardeş Belediye” çerçevesinde cami, minare ve Kur’an kursu kazandıran Ümraniye Belediyesi, deprem sonrası yaşanılan mağduriyeti azaltmaya çalıştı.

Manevi Mirasa En Güzel Armağan: Gümüşhanevî Külliyesi ve Aşevi

Türk İslam medeniyetinin öncü isimlerinin hatıralarına sahip çıkarak, ihya etmeyi görev edinen Ümraniye Belediye Başkanı Hasan Can ve ekibi, Gümüşhane’nin manevi büyüklerinden olan Ahmet Ziyaeddin Gümüşhanevî hazretlerinin kıymetli mirasını devam ettirerek bir külliye ve aşevi inşa etti.

Hatay’da Şehitlerin Hatırası Yaşamaya Devam Ediyor

Anadolu’nun en uzak köşelerindeki şehirlerle kardeşlik protokolü imzalayan Ümraniye Belediyesi, gönülleri yakınlaştırmaya devam ediyor. Millî mücadele döneminde kahramanlıklarıyla tarihe geçmiş şehitlerin aziz hatırasını da yaşatan alanda yapılan park ve sosyal tesis, hem ilçe halkına hem de ziyarete gelen misafirlere hizmet veriyor.

Susurluk’ta Tarihe Vefa

“Eskide kalmış yadigârı ihya etmek, geleceğe eskimeyen yeni bir hatıra kazandırmaktır” ilkesinden yola çıkan Ümraniye Belediyesi, erişebildiği her yerde tarihe dokunuyor. Bu kapsamda Balıkesir Susurluk’taki Karapürçek Çarşı Camisi’nin çevre düzenlenmesi gerçekleştirilerek vatandaşların hizmetine sundu.

Balıkesir Altıeylül’de Kültür ve Sanata Destek

Yurt içi ve yurt dışında, eğitim ve kültür alanındaki hizmetlerini sürdüren Ümraniye Belediyesi, kalıcı eserlerine bir yenisini daha ekleyerek kardeş şehri olan Balıkesir Altıeylül ilçesine Kültür Merkezi kazandırıyor. Balıkesir Altıeylül ilçesinde kültür ve sanata hizmet edecek olan kültür merkezinin temel atma töreni Başkan Hasan Can’ın katılımıyla gerçekleşti.

Bayburt’un Turizm ve Ekonomik Potansiyeli Kültür Merkezi İle Arttırıldı

Ümraniye Belediyesi Bayburt’un turistik ve tarihi değerlerine önemli katkılar sağlayacak İmarettepe projesini hayata geçirdi. Böylece bölgeye gelen misafirlerin sosyal mekân olarak kullanabileceği,  turizm ve ekonomik potansiyelini arttıracak proje, Buyburt’u 360 derece izleme imkânını sunuyor. Ayrıca otel ve dinlenme odaları da konulan tesis, her yıl çok sayıda ziyaretçiyi ağırlıyor.

Tunceli’nin Çehresini Değiştirecek Projeye İmza Atıldı

Yurt içi ve yurt dışında birçok projeyi hayata geçiren Ümraniye Belediyesi, Tunceli’nin çehresini değiştirecek olan Munzur nehri kenarı Sahil Yolu Park Projesi’ni tamamlayarak vatandaşın hizmetine sundu. Proje kapsamında, 22 bin 672 metrekarelik alan üzerinde 4 takım çocuk oyun grubu ile oyun alanları, 850 metre yürüyüş yolu ve 830 metre bisiklet yolu ve dinlenme alanları yapıldı. Ayrıca şehirdeki temizlik hizmetlerine katkı sağlamak amacıyla 235 adet çöp konteyneri temin edildi.


 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
Tuzla Belediyesi 8. Geleneksel Tuzla’dan Anadolu’ya Kültürler Buluşması, Erzurumlular Gecesi İle Sona ErdiÖnceki Haber

Tuzla Belediyesi 8. Geleneksel Tuzla’dan...

Akademi Genç Bu Hafta Uzman Psikolojik Danışman Mehmet Konuk’u AğırladıSonraki Haber

Akademi Genç Bu Hafta Uzman Psikolojik D...

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar