Ümraniye Belediyesi 15. Geleneksel Resim, Hikâye ve Şiir Yarışması Ödül Töreni Gerçekleşti

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
Ümraniye Belediyesi 15. Geleneksel Resim, Hikâye ve Şiir Yarışması Ödül Töreni Gerçekleşti
Ümraniye Belediyesi’nin geleneksel hâle gelen Resim, Hikâye ve Şiir Yarışmalarının 15.’sinin ödül töreni Ümraniye Belediyesi Kültür ve Sanat Merkezi’nde gerçekleşti. Sanat ve akademi dünyasından birçok ismin de katıldığı tören, AK Parti MKYK Üyesi ve İstanbul Milletvekili Mustafa Ataş, AK Parti İstanbul Milletvekili Ravza Kavakçı Kan ile Başkan Hasan Can’ın katılımıyla gerçekleşti.

Ümraniye Belediyesi’nin sanat ve edebiyata yeni yetenekler ve eserler kazandırmak amacıyla her yıl düzenlediği Geleneksel Resim, Hikâye ve Şiir Yarışmalarının 15.’sinde resimde “Yaşlılarımız” konusu işlenirken, Hikâye ve Şiir’in konusu “Serbest” olarak belirlenmişti. Türkiye ve yurt dışından birçok katılımın olduğu yarışmaların titizlikle yürütülen değerlendirme süreci neticesinde dereceye giren eser sahiplerine hediyelerinin takdim edilmesi için Ümraniye Belediyesi Kültür ve Sanat Merkezi’nde bir program düzenlendi. Programa Ümraniye Belediye Başkanı Hasan Can ve Eşi Saliha Can ile AK Parti MKYK Üyesi ve İstanbul Milletvekili Mustafa Ataş’ın yanı sıra; AK Parti İstanbul Milletvekili Ravza Kavakçı Kan, Ümraniye Kaymakamı Suat Dervişoğlu, AK Parti Ümraniye İlçe Kadın Kolları Başkanı Hülya Taşçı, Fatih Sultan Mehmet Vakıf Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Hüsrev Subaşı, AK Parti Ümraniye İlçe Başkan Yardımcısı İmdat Köseoğlu, Ümraniye Belediye Başkan Yardımcıları, akademisyenler, sanatçılar, STK temsilcileri, muhtarlar ve çok sayıda vatandaş katıldı. Program Ümraniye Belediyesi Enstrüman Kursu Hocalarının dinletisiyle başladı.

Programda bir konuşma gerçekleştiren Ümraniye Belediye Başkanı Hasan Can, “Değerli dostlar birçok şey yapmak nasip oldu. 15. yılımı tamamlıyorum. Her yaptığım işten zevk alarak yaptım. Her yaptığımız işi de dostlarıma, arkadaşlarımı hep şunu söyledim. Sürekliliği, devamlılığı olmayan işler yapmayın. Bir şey yapıyorsak da yapılan iş sürekli olsun. Biz de 15 yıldır kalite standardımızdan hiç ödün vermeden Resim, Hikaye ve Şiir Yarışmalarımızı yaptık” dedi. Yarışmalara gönderilen eserlerin kitap ve kataloglarda toplandığını söyleyen Başkan Hasan Can, “Hikâye ve şiirde jüri üyelerimizi ünlü edebiyatçı ve akademisyenlerden, resimde de yine ressam ve akademisyenlerden oluşturuyoruz. Bu çalışmalar ile yarışmalarımız daha da önem kazanıyor” dedi. Başkan Hasan Can, şiir yarışmasında “Aşiyan” şiiriyle birinci olan İbrahim Şaşma’ya ait eseri okudu.

Ardından kısa bir konuşma yapan AK Parti MKYK Üyesi ve İstanbul Milletvekili Mustafa Ataş, “15 yıl boyunca böylesine güzel bir yarışmayı sürdürmek çok büyük bir başarı ister. Bu vesileyle Hasan Can Başkanımızı tebrik ediyorum. Ödül alan kardeşlerimizi kutluyorum” dedi.

Daha sonra söz alan AK Parti İstanbul Milletvekili Ravza Kavakçı Kan, “Yarışmalara katılan tüm arkadaşlarımızı ve onların eserlerini değerlendiren jürilerimize çok teşekkür ediyorum” dedi.

Ümraniye Kaymakamı Suat Dervişoğlu ise, Yarışmaya katılan tüm yarışmacıları tebrik ederek, başarılarının devamını diledi.

Daha sonra AK Parti MKYK Üyesi ve İstanbul Milletvekili Mustafa Ataş, AK Parti İstanbul Milletvekili Ravza Kavakçı Kan ve Başkan Hasan Can ile diğer protokol yarışmaların ana jürisinde bulunan akademisyen, sanatçı ve yarışmacılara plaket takdim etti. Program, 19 eserin yer aldığı Resim Sergisi’nin açılışı ile son buldu.


 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
Ümraniyespor Kulübü Kamp Merkezi ve Kulüp Yönetim Binası Hizmete AçıldıÖnceki Haber

Ümraniyespor Kulübü Kamp Merkezi ve Kulü...

Başkan Hasan Can, Sivaslı Hemşehrilerle Bir Araya GeldiSonraki Haber

Başkan Hasan Can, Sivaslı Hemşehrilerle...

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar