Tuzla Belediyesi Kültür Sanat Sezonu, ‘Etnosenfonik Kültürler Buluşması Konseri’ İle Başladı

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
Tuzla Belediyesi Kültür Sanat Sezonu, ‘Etnosenfonik Kültürler Buluşması Konseri’ İle Başladı
Tuzla Belediyesi, 2018-2019 kültür sanat sezonuna Hz. Mevlana’nın “Şimdi yeni şeyler söylemek lazım” sözü ışığında, 4 farklı müzik dalını ‘Etnosenfonik Kültürler Buluşması Konseri’nde buluşturarak başladı.Tuzla Belediyesi 2018-2019 Kültür Sanat Sezonu Açılış Programı, 29 Eylül 2018 Cumartesi günü saat 19.00’da İdris Güllüce Kültür Merkezi’nde gerçekleştirildi. Açılışa Tuzla Kaymakamı Ali Akça, Tuzla Belediye Başkanı Dr. Şadi Yazıcı, sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri ile çok sayıda vatandaş katıldı.

Sezon açılışı ‘Tuzla'nın Renkleri’ konulu 4. Ulusal Fotoğraf Yarışması'nda sergilemeye hak görülen sanatseverlerin beğenisine sunulmasıyla başladı. Şef Sabri Tuluğ Tırpan ve solistler Bekir Ünlüataer, Elif Buse Doğan ve Hakan Aysev’in katılımıyla Etnosenfonik Kültürler Buluşması Konseri düzenlendi. Kıtaların, yolların ve milli mirasımız olan kültürlerin buluşma noktası olan Anadolu’nun kültür hazinesi Halk Müziği ve Türk Müziği ile Klasik Batı Müzik bu konserde bir araya gelerek kültürel mozaiği Tuzla halkıyla buluşturdu. Konserde kimi vatandaşlar şarkılara eşlik ederken kimileri de sosyal medyadan canlı yayın yaptı.
Tuzla Kaymakamı Ali Akça ve Tuzla Belediye Başkanı Dr. Şadi Yazıcı, konserin ardından solist ve sanatçılara birer buket çiçekle teşekkür etti.

Kültür ve Sanat Etkinliklerimizi Geniş Bir Çerçevede Düzenliyoruz
Tuzla Belediye Başkanı Dr. Şadi Yazıcı, kültür ve sanat faaliyetlerini geniş bir çerçevede yapmayı sürdüreceklerini söyledi. Başkan Yazıcı, “Yerel yönetim hizmetlerinde sadece rutin belediye hizmetleri ile değil, sosyal ve kültürel faaliyetler ile de ön plana çıkmayı düşünüyoruz. Tuzla’da yaşayan vatandaşlarımıza 2009 seçimlerinde dünya vatandaşı olmayı vaat etmiştik. Şimdi kültür, sanat, bilim ve spor faaliyetleriyle, bundan sonraki bütün çalışmalarımızda Tuzla halkına en iyi şekilde bu hizmetleri götüreceğiz. Bugün başlayan etkinliklerimiz çok geniş bir çerçevede düzenleniyor. Bir şehirde olması gereken her türlü sosyal faaliyeti, kültür ve sanat etkinliklerini yapmaya devam edeceğiz” ifadelerini kullandı.

Anahtar Kelimeler:
 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
Binlerce Kitap, Onlarca Yazar Seni BekliyorÖnceki Haber

Binlerce Kitap, Onlarca Yazar Seni Bekli...

Dr. Fatma Yazıcı, Büyüklerimizin Haftasını Çocuklarla Birlikte KutladıSonraki Haber

Dr. Fatma Yazıcı, Büyüklerimizin Haftası...

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar