Tuzla Belediyesi, Karla Mücadeleye Hazır

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
Tuzla Belediyesi, Karla Mücadeleye Hazır
Tuzla Belediyesi, karla mücadele çalışmasını 24 saat vardiyalı 55 personel ve 18 iş makinası ile gerçekleştiriyor. Tuzla Belediye Başkanı Dr. Şadi Yazıcı, karla mücadele ekiplerini gece nöbetinde ziyaret ederek çalışmaları yerinde inceledi.

Tuzla Belediyesi, her yıl olduğu gibi bu yıl da vatandaşların mevsim şartlarından olumsuz etkilenmemesi için tedbirlerini aldı. Tuzla Belediyesi, buzlanma ve don olaylarına karşın yolları açık tutmak için 1.000 ton tuz stoğu hazırladı. 24 saat hizmet veren Tuzla Belediyesi İletişim Merkezi de, vatandaşların taleplerini ve karla mücadele ekiplerine iletme koordinasyonunu sağlıyor.Tuzla Belediyesi’nin karla mücadele çalışmalarında 55 personel, çift vardiya 24 saat nöbet esasıyla hizmet veriyor. Tuzla Belediyesi’nin karla mücadele çalışmalarında 2 greyder, 5 kar küreme aracı, 4 Beko Leoader ve 6 kamyon kullanılarak kar yağışında başta ana caddeler olmak üzere yolların açık tutulması sağlanıyor. Tuzla Belediyesi hava sıcaklığının en düşük seviyede seyrettiği akşam ve sabah saatlerinde de olası buzlanma ve don olaylarına karşı 1.000 ton tuz stoğu hazırladı. Karla mücadele ekipleri, buzlanma ve don olaylarında yolları tuzlayarak kötü hava şartlarında yolların açık kalmasını ve trafik akışını sağlıyor.Tuzla Belediyesi, kamu kurumları ile okullarda kar yağışı ve mevsim olaylarından etkilenilmemesi için bu alanların yol ve girişlerinde tuzlama ve kar küreme yapacak.
Tuzla Belediyesi İletişim Merkezi 24 Saat HizmetinizdeTuzla Belediyesi’nin 444 0 906 numaralı İletişim Merkezi, 24 saat hizmetini sürdürüyor. Tuzla Belediyesi İletişim Merkezi, vatandaşların istek ve taleplerinde mesaideki ekiplerin sevk ve koordinasyonunu sağlıyor.
Sokak Hayvanları UnutulmadıTuzla Belediyesi, sokak hayvanlarını da unutmadı. Tuzla Belediyesi kedi kulübeleri ve sokak hayvanlarının kümelendiği alanlarda sokak hayvanlarını besleme ve gönüllü hayvan severlere kedi ve köpek maması desteği hizmetlerine devam ediyor. Tuzla Belediyesi, mevsim şartları nedeniyle görevli ekip ve araç sayısını da arttırarak Tuzla’nın her bölgesine en kısa sürede ulaşıyor. 
Başkan Yazıcı: Karla Mücadele Seferberliğine HazırızTuzla Belediye Başkanı Dr. Şadi Yazıcı, 23 Şubat 2019 Cumartesi akşamı Tuzla Belediyesi karla mücadele ekibini ziyaret ederek çalışmaları inceledi.Tuzla Belediye Başkanı Dr. Şadi Yazıcı, Meteorolojinin uyarıları doğrultusunda hazırlıklarını tamamladıklarını söyledi. Altyapının yanı sıra yeni imar yolları açımı, işgalli yolların kamuya kazandırılması ve yol genişletme çalışmalarının ilçedeki ulaşıma ciddi katkıları olduğunu ve bunun kar yağışında daha çok önem kazandığını  vurgulayan Başkan Yazıcı, “Karla mücadele çalışmalarımız için ekiplerimiz hazırız. Tuzla’da bir sorun yaşanmaması için tüm tedbirleri aldık” dedi.


 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
Başkan Kılıç kar mesaisindeÖnceki Haber

Başkan Kılıç kar mesaisinde

Ümraniye Belediyesi 3. Geleneksel Okçuluk Yarışması Ödül Töreni GerçekleştiSonraki Haber

Ümraniye Belediyesi 3. Geleneksel Okçulu...

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar