Sultan Korusu’nda Çevre ve Çocuk Şenliği Düzenlendi

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
Sultan Korusu’nda Çevre ve Çocuk Şenliği Düzenlendi
23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı dolayısıyla Sultan Korusu’nda “Çevre ve Çocuk Şenliği” etkinliği gerçekleştirildi. Programa Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Murat Kurum da katıldı.

Sultan Korusu renkli görüntülere sahne oldu. 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı dolayısıyla “Çevre ve Çocuk Şenliği” düzenlendi. Programa çocuklar ve aileleri yoğun ilgi gösterdi. Yapılan şenliğe Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Murat Kurum da katıldı.

Sultanbeyli Belediye Başkanı Hüseyin Keskin şenlikte yaptığı konuşmada, çocukların bayramını tebrik ederek, “Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın liderliğinde evlatlarımıza daha güzel bir ülke bırakmak için çalışıyoruz. Aydos Kalesi’nin restorasyonunu tamamlayıp dünya kültür mirasına armağan etmiştik. Sultan Korumuzu da yakın zamanda hizmete açmıştık. Yakında Millet Bahçemizi de Sultanbeyli’mize kazandırmış olacağız. Olası İstanbul depremi için hazırlık yapmamız lazım, Allaha şükür ki başımızda kıymetli Cumhurbaşkanımız var ve bize bu konuda büyük destek veriyor. Çok başarılı bir bakanımız var; bakanımızla Türkiye’deki şehirleri imar ettiğimiz gibi Sultanbeyli’mizi de İstanbul’umuzu da yeniden dönüştüreceğiz.” dedi.

Programda konuşan AK Parti İstanbul İl Başkanı Osman Nuri Kabaktepe de, “Bugün Sultanbeyli’mizde Sultan Korusu’nda 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı vesilesiyle çocuklarımızla hep beraber, bayramı bayram gibi kutluyoruz. Daha nice bayramlara erişmenizi temenni ediyorum. Bayramınızı tebrik ediyorum.” şeklinde konuştu.

Programa katılan Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Murat Kurum ise yaptığı konuşmada, “Geleceğimizin umudu yavrularımız, geleneksel çocuk ve çevre şenliğimize hoş geldiniz, sefalar getirdiniz. Buradaki tüm çocuklarımızın, ülkemizin tüm çocuklarının bayramı kutlu olsun. Çocuklar Sultan Korusu’nu beğendiniz mi? Ülkemize yeni yeşil alanlar kazandırmaya devam ediyoruz. Sizler bizim en kıymetli varlığımızsınız. Sizler için, sizlerin geleceği için çalışıyoruz. İstiyoruz ki şehrin en kıymetli yerleri olan yeşil alanlarımız ile çocuklarımız dost büyüsün. Burada güzel etkinlikler yapacağız. Hepimizin İstanbul’unda güvenle sağlıklı huzurla mavimizin korunduğu yeşilimizin korunduğu bir İstanbul, bir Sultanbeyli istiyoruz. Bütün gayretimiz çocuklarımız için, geleceğimiz için. Atıklarımızı ayrıştıracağız. Onları geri dönüşüme göndereceğiz. Cumhurbaşkanımızın buradaki tüm çocuklara, hanımefendilere beyefendilere selamlarını, hürmetlerini iletiyorum. İnşallah biz Sultanbeyli’mizi bölgemizin, İstanbul’umuzun güzide ilçelerinden biri haline getirmek için mülkiyet sorunlarını çözdük, çözmeye de devam ediyoruz. Belediyemizle ortak birçok çalışma yürüttük. Bayramınızı tekrar tebrik ediyorum.” dedi.

Konuşmaların ardından çocuklar için atölye etkinlikleri ve gösteriler gerçekleştirildi.

Kaynak:BELEDİYEDEN HABER AJANSI


 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
Silivri Ve Hatay’da Çocuklar 23 Nisan Sevinci YaşadıÖnceki Haber

Silivri Ve Hatay’da Çocuklar 23 Nisan Se...

Kırıkhanlı Çocukların Bayram Mutluluğu Yüzlerine YansıdıSonraki Haber

Kırıkhanlı Çocukların Bayram Mutluluğu Y...

Yorum Yazın