ŞİLE BELEDİYESİ BİR TARİHİ MEKÂNI DAHA İHYA EDİYOR!

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
ŞİLE BELEDİYESİ BİR TARİHİ MEKÂNI DAHA İHYA EDİYOR!
Şileli gençlerin ve çocukların eğitimine, düşün dünyalarına, kültür-sanatla buluşarak sosyalleşmelerine önemli katkı sağlayacak bir proje için Şile Belediyesi kolları sıvadı.

YAKIN ZAMANDA KAPILARINI AÇACAK "GENÇLİK MERKEZİ ve KÜTÜPHANE" İLE HEM ÖNEMLİ BİR İHTİYAÇ GİDERİLECEK HEM DE TARİHİ MEKÂN YENİDEN HAYAT BULACAK.

1950’li yıllarda geleneksel taş mimari inşa edilen, kasaba tipi cezaevi olarak hizmet veren Şile Cezaevi Binası Şile Belediyesi tarafından restore ediliyor. Uzun yıllardır işlevini kaybetmiş ve metruk bir halde duran Şile Cezaevi Binası, Şile Belediyesi tarafından hazırlanan proje ile gençlerin kullanımına sunulacak.

 

ÇAVUŞ MAHALLESİ'NDEKİ CEZAEVİNDE YENİLEME ÇALIŞMALARI BELEDİYE TARAFINDAN TİTİZLİKLE SÜRDÜRÜLÜYOR.

Şile Kapalı Cezaevi’nin 1. Etabındaki çalışmalar tamamlandığında mekan kütüphane olarak hizmet verecek. Yine aynı alana inşa edilecek Gençlik Merkezi ise gençlerin tüm ihtiyaçlarına cevap verecek. Gençlik Merkezi içerisinde yer alacak sergi salonu, derslikler, toplantı odaları ve okuma alanları da yer alıyor.

Zengin kaynak kitap envanterinin ve önemli eserlerin yer alacağı kütüphanede sınırsız ve ücretsiz internet hizmeti de sunulacak. Merkezin kafeteryasındaki ikramlar ise Şile Belediyesi tarafından gençlere ve çocuklara ücretsiz olarak sunulacak.

“GENÇLERİMİZ BU HİZMETİ HAK EDİYOR.”

Gençlerin atölyelerde etkinlik yapabilecekleri alanlardan, kütüphanesine, sınırsız ve ücretsiz internet olanağından yine gençlere ücretsiz hizmet verecek olan kafeteryasına kadar tüm ayrıntıların düşünülüp, gençlerin sosyalleşirken kendilerini geliştirebilecekleri bir merkezin en kısa zamanda hayata geçirileceğini söyleyen Şile Belediye Başkanı İlhan “Eski Cezaevi Binasının olduğu yerde gençlerimiz için hizmete sunacağımız merkezimiz ile geleceğe ve hayata kendilerini hak ettikleri kalite ve olarak ile daha iyi hazırlayacaklar. Bizler gençlerimiz için çalışıp, onlar için projeler üretmeye devam edeceğiz. Hayırlı uğurlu olsun” dedi.

ŞİLE BELEDİYE BAŞKANI İLHAN OCAKLI: "ÇOCUKLARIMIZA VE GENÇLERİMİZE YATIRIM, GELECEĞİMİZE YATIRIMDIR!"

Devam eden restorasyon çalışmaları hakkında da konuşan Başkan Ocaklı: “Eski eğitim süreçlerinin yerlerini yenilerine bıraktığı, hayatı derinden etkileyen değişimlerin yaşandığı bir zamandayız. Şile Belediyesi olarak bizler hizmet anlayışımızı bu değişime göre belirleyerek, çocuklarımızın ve gençlerimizin becerilerinin desteklenmesi, kültür, sanat ve eğitim hizmetlerine erişimlerini sağlayarak sosyalleşmeleri için Şile’nin tarihi ve kültürel mirasından ilham alan Gençlik Merkezi Projemize söz verdiğimiz gibi başladık ve çalışmalarımıza hızla devam ediyoruz. Çocuklarımız ve gençlerimiz için yaptığımız bu yatırım aslında geleceğimize yatırımdır.” diye konuştu.

Anahtar Kelimeler:
 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
Türk Dünyası Ezgileri Maltepe’den YükseldiÖnceki Haber

Türk Dünyası Ezgileri Maltepe’den Yüksel...

Sema Mukabelesi Sancaktepe Sahnesi’nde GerçekleştiSonraki Haber

Sema Mukabelesi Sancaktepe Sahnesi’nde G...

Yorum Yazın