Sancaktepe Belediyesi ’Akıllı Şehir Sergisi’ne Katıldı

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
Sancaktepe Belediyesi ’Akıllı Şehir Sergisi’ne Katıldı
Sancaktepe Belediye Başkanı Av.Şeyma Döğücü, Türkiye Belediyeler Birliği tarafından Ankara'da düzenlenen ve Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın da teşrif ettiği 'Akıllı Şehirler ve Belediyeler Kongre ve Sergisi'ne katıldı.

Cumhurbaşkanlığı himayelerinde Türkiye Belediyeler Birliği tarafından, ATO Uluslararası Kongre ve Fuar Merkezi'nde düzenlenen 'Akıllı Şehirler ve Belediyeler Kongre ve Sergisi'ne, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Bakanlar, Büyükşehir Belediye Başkanları, il ve ilçe belediye başkanları ile 31 ülkeden 110 yabancı konuk katıldı.Sancaktepe  Belediye Başkanı Av.Şeyma Döğücü’nün de katıldığı etkinlik, belediyelerin stantlarının yer aldığı serginin açılışıyla başladı. 

Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan yaptığı konuşmada Sanayi ve Teknoloji Bakanlığının da akıllı şehir uygulamalarını destekleyen çalışmalar yürüttüğünü belirterek, "Kimi belediyelerimizin şimdiden akıllı şehirlerle ilgili hem kurumsal kapasiteyi geliştirme hem de fiili uygulamalar yönünde adımlar attıklarını biliyoruz. Tüm bu hazırlıklarla Türkiye, akıllı şehirler konusunda dünyanın önde gelen ülkeleri arasında yer alıyor. Belediyelerin akıllı şehir kavramı çerçevesinde altyapı, güvenlik, enerji, yönetim, eğitim ve öğretim, sağlık, bina ve ulaşım gibi alanlarda önlerinde çok geniş bir potansiyeli bulunuyor. Bu alanlardaki uygulamaların ortak amacı daha az maliyetle daha verimli ve etkili hizmet sunabilmektir" ifadelerini kullandı.

Bundan sonra şehirlerde yapılan her yatırımın, atılan her adımın akıllı şehirler stratejisine uygun yapılmasını sağlamakta kararlı olduklarının altını çizen Erdoğan, "Rastgele, keyfe keder, plansız, programsız, hesapsız, kitapsız iş yapma devrine geri dönüşe izin veremeyiz. Diğer alanlarda olduğu gibi akıllı şehir uygulamalarında da sadece kendi ihtiyaçlarımızı karşılamak da kalmayacak, dünya pazarlarına ihraç olarak gireceğiz. Birkaç yıl içinde pazar büyüklüğü 800 milyar doların üzerine çıkacağı hesaplanan bu alanda önemli bir oyuncu olmak için ne gerekiyorsa yapmakta kararlıyız" diye konuştu. Toplantının ilk bölümü, günün anısına çektirilen hatıra fotoğrafıyla tamamlandı.

Akıllı şehir teknoloji uygulamalarının yaygınlaştırılması ve belediyelerde hizmet sunum standartlarının yükseltilmesi amaçlanan etkinlikte Sancaktepe Belediyesi’de kurduğu standla yapmış olduğu hizmetleri ve çalışmaları katılımcılarla paylaştı.

Anahtar Kelimeler:
 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
Genç Gelecek Edebiyat Kulübü “Gençlik Okumaları” Devam Ediyor!Önceki Haber

Genç Gelecek Edebiyat Kulübü “Gençlik Ok...

’Leyla ile Mecnun’ Sancaktepe’li izleyiciden tam not aldıSonraki Haber

’Leyla ile Mecnun’ Sancaktepe’li izleyic...

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar