Sancaktepe 2. Geleneksel Halk Oyunları Yarışmasında Ödüller Sahiplerini Buldu

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
Sancaktepe 2. Geleneksel Halk Oyunları Yarışmasında Ödüller Sahiplerini Buldu
Sancaktepe Halk Eğitim Merkezi tarafından düzenlenen ve ilçemizde eğitim gören Öğrencilerin Kıyasıya Yarıştığı “2. Geleneksel Halk Oyunları Yarışması” ödül töreni Belediye Başkanımız Av.Şeyma Döğücü’nün de katıldığı programla Kadir Topbaş Kültür Merkezinde gerçekleşti.

17 Nisan Çarşamba günü düzenlenen ödül törenine Belediye Başkanımız Av.Şeyma Döğücü’nün yanısıra Sancaktepe Kaymakamı Adnan Çakıroğlu, Sancaktepe İlçe Milli Eğitim Müdürü Hüseyin Aydoğdu, Okul Müdürleri, Öğretmenler, Öğrenciler ve veliler katıldı.


Sancaktepe Belediye Başkanı Av.Şeyma Döğücü ödül töreni öncesi yaptığı konuşmada “Bu yarışmaya katılan tüm çocuklarımızı canı gönülden kutluyorum. Bu yarışmaya katılmanız dahi sizin bir başarınızdır. Dereceye giren ve bu yarışmaya katılan öğrencilerimizi tebrik ediyorum. Birincisinin, ikincisinin çok da önemli olmadığı  düşüncesindeyim. Önemli olan katılmaktır. Katılımı sağlamaktır. Çocuklarını bu tür yarışmaya yönlendiren velilerimizi de tebrik ediyorum. Bu vesileyle bu güzel organizasyon’da emeği geçen herkese teşekkür ediyorum” ifadelerini kullandı.


Yarışmaya katılan tüm çocukları tebrik eden Sancaktepe Kaymakamı Adnan Çakıroğlu, “Halk oyunları, gelecek kuşaklara aktarılması gereken önemli kültür zenginliklerimizdendir. Halk oyunlarının türleri, figürleri, ritmik yapısı ve oynama biçimiyle kültürümüz yansıtılır. Özellikle ilkokul çağındaki çocukların millî kültürümüzü tanımalarını, müzikal-dans ve sanat yönünden gelişimlerini halk oyunlarıyla sağlayabiliriz” dedi.


Yarışmada dereceye giren okulların madalya ve kupaları; Sancaktepe Kaymakamı Adnan Çakıroğlu, Sancaktepe Belediye Başkanı Av. Şeyma Döğücü, Sancaktepe İlçe Milli Eğitim Müdürü Hüseyin Aydoğdu tarafından verildSancaktepe Halk Oyunları yarışması; İlkokul, Ortaokul ve Lise öğrencilerinin katılımıyla Geleneksel ve Stilize kategorilerinde 21 ekibin katılımıyla gerçekleşti.


Dereceye Giren Okullar;
İLKOKUL GELENEKSEL
1.Yahya kemal Beyatlı İlkokulu  - Kafkas Yöresi
2.Safa İlkokulu - Trabzon Yöresi
3.Cengız Topel İlkokulu –Gaziantep Yöresi
İLKOKUL STİLİZE
1.İbnısına İlkokulu –Van Yöresi
2.Ahmet Keleşoğlu İlkokulu -Kars Yöresi
3.Veysel Karani İlkokulu –Bolu Yöresi
 
ORTAOKUL GELENEKSEL
1.Hüseyin Tolgacan sipahi -Trabzon Yöresi
2.Yenıdogan Fatih -Bitlis Yöresi
ORTAOKUL STILIZE
1.60.yıl Sarıgazi –Silifke Yöresi
2.Fatih sultan Mehmet –Gaziantep Yöresi
3.Yenıdogan fatih –Bitlis Yöresi
 
LİSE STİLİZE
1.Fehmı yılmaz-Van Yöresi
2.Tolga çınar Meslek Lisesi - Silifke Yöresi
3.Sarıgazı Anadolu  - Bolu Yöresi


 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
Başkan Cin Makamını Çocuklara DevrettiÖnceki Haber

Başkan Cin Makamını Çocuklara Devretti

Sancaktepe’nin Dahi Çocukları El- Cezeri Bilim Şenliği’nde BuluştuSonraki Haber

Sancaktepe’nin Dahi Çocukları El- Cezeri...

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar