Riva’ya İki Okul Kazandırıldı

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
Riva’ya İki Okul Kazandırıldı
Türkiye Futbol Federasyonu Riva İlkokulu ve Türkiye Spor Toto Teşkilat Başkanlığı Riva Ortaokulu’nun açılış töreni yapıldı.

Saygı duruşu ve İstiklal Marşıyla başlayan programa TBMM Eski Başkanı ve AK Parti İBB Başkan Adayı Binali Yıldırım, Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu, AK Parti İstanbul Milletvekili Akif Çağatay Kılıç, İstanbul Valisi Ali Yerlikaya, Beykoz Kaymakamı Ahmet Katırcı, Beykoz Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek, AK Parti Beykoz Belediye Başkan Adayı Murat Aydın, TFF Başkanı Hüsnü Güreli, Demirören Holding Başkanı Yıldırım Demirören, Spor Toto Başkan Vekili Bünyamin Bozgeyik, TOGEMDER Başkanı Saadet Gülbaran, okul idarecileri, öğretmenler, öğrenciler, veliler ve çok sayıda davetli katıldı.

Binali Yıldırım: “İstanbul'da da tekli eğitime geçeceğiz”

TBMM Eski Başkanı ve AK Parti İBB Başkan Adayı Binali Yıldırım konuşmasında, eğitim ve bilginin en büyük güç olduğuna dikkat çekerek, “Bütçede en büyük payı eğitime ayırdık. 16 yıl içinde eğitimin kalitesi için alt yapıyı hazırladık ve derslik sayısını 2 katına çıkardık. Bakanlığımız ve valiliğimizce yapılan yatırımlarla çok mesafe aldık. Ancak henüz tekli öğretime geçecek seviyeye gelemedik. 454 tane daha okul yapmamız lazım. Nisan ayından itibaren sizlerin destekleriyle bu işleri el birliğiyle yapacağız ve İstanbul'da da tekli eğitime geçeceğiz." dedi.

“Hedefimiz İstanbul’u dünyanın 10. büyükşehri yapmak.”

Binali Yıldırım, “Eğitimiyle kültür ve sanat hayatıyla, ulaşım ve trafik sorununu çözmüş, sosyal belediyecilik anlamında yapılması gereken her türlü çalışmayı yapan, Türkiye’de son 5 yılda istihdama en az 500 bin girdiyle İstanbul’a katkı sağlayan bir şehir hayal edin. İstanbul, 2023’e giderken dünyada sadece marka şehir olmayacak aynı zamanda Türkiye’nin 100’üncü yıl hedeflerini de gerçekleştirme de itici güç olacak. İstanbul olmayınca Türkiye haritası eksik kalır. Dolayısıyla bu şehir daha fazla ülkenin kalkınmasına, milletin refahına katkı yapacak imkâna da, potansiyele de sahip, tarihi geçmişi, kültürü ve doğal zenginliği de var. Napolyon’un dediği gibi, ‘eğer dünya bugün tek devlet olsa baş şehri İstanbul olurdu.’” ifadelerini kullandı. 

Bakan Kasapoğlu: “Yatırımlarımız Devam Edecek"

Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu: “Ülkemiz Avrupa'nın en yoğun genç nüfusa sahip ülkesi. Bu bağlamda bizde bakanlık olarak diğer kurumlarla işbirliğini çok önemsiyoruz. Yatırımlarımız devam edecek." diye konuştu.

 

İstanbul Valisi Yerlikaya: “Şehrimize hayırlı olmasını temenni ediyorum”

İstanbul Valisi Ali Yerlikaya: “Bu şehrin valisi olarak emeği geçenlere teşekkür ediyor. Şehrimize bu hayırın, hayırlı olmasını temenni ediyorum." diye konuştu.

Başkan Çelikbilek: “Eğitim önceliğimizdir”

Beykoz Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek, eğitime STK’lar, dernek ve vakıfların katkısının önemine vurgu yaparak, “Yarının mutlu geleceğini bir kez daha gördük. Eğitim bizim önceliğimizdir, herşeyimizdir. 2023 vizyonuna katkı için, yarınımız ve gençliğimiz için bugün çok sevinçliyiz. Okul yapımında başta TFF yönetimine ve tüm emeği geçenlere, Beykoz’umuza kattığınız bu katma değerden dolayı tek tek teşekkür ediyorum.” şeklinde konuştu.

Yıldırım Demirören: “TFF’nin 5. okulunu açıyoruz”

Demirören Holding Yönetim Kurulu Başkanı Yıldırım Demirören: “TFF aslına baktığınız zaman Türkiye'nin en büyük sivil toplum kuruluşu. Bu sivil toplum kuruluşu olarak ben ve arkadaşlarım TOGEMDER ile yola çıktık. Bugün 5. Okulun açılışını yapıyoruz. Tüm federasyon yönetim kurulu arkadaşlarıma teşekkür ediyorum. Hayırlı olsun" şeklinde ifade etti.

Hüsnü Güreli: “Demirören'e katkılarından dolayı çok teşekkür ediyorum”

TFF Başkanı Hüsnü Güreli okulların yapımında emeğe geçenlere teşekkür ederek: “TOGEMDER'in bu talebi bize geldiği anda, büyük şevk ve süratle hayır işlerine çok önem veren Yıldırım Demirören başkanımıza emekleri için, Türk futboluna verdiği emekler için çok teşekkür ediyorum." diye konuştu.

 

Saadet Gülbaran: Emeği geçen herkese teşekkür ederiz”

Açılışta söz alan TOGEMDER Yönetim Kurulu Başkanı Saadet Gülbaran, emeği geçen herkese teşekkür ederek, hayırlı çalışmalarına devam edeceklerini belirtti. 

Konuşmaların ardından protokol üyelerine plaket takdimi yapıldı. Daha sonra Binali Yıldırım ve beraberindeki protokol üyeleri kurdele keserek okulların açılışını yaptı.

 


 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
Tarihi Beykoz Stadı AçıldıÖnceki Haber

Tarihi Beykoz Stadı Açıldı

Çekmeköy PARK OF İstanbul AçıldıSonraki Haber

Çekmeköy PARK OF İstanbul Açıldı

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar