“LGS VELİ BİLGİLENDİRME TOPLANTISI” BAŞKAN TÜRKMEN’İN KATILIMIYLA GERÇEKLEŞTİRİLDİ

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
“LGS VELİ BİLGİLENDİRME TOPLANTISI” BAŞKAN TÜRKMEN’İN KATILIMIYLA GERÇEKLEŞTİRİLDİ
Üsküdar Belediyesi tarafından, çocukları sınava hazırlanan velileri bilgilendirme amacıyla "LGS Veli Bilgilendirme Toplantısı" düzenlendi.

Üsküdar Belediyesi Bilgi Evleri ve Çocuk Akademileri tarafından Mehmet Çakır Kültür ve Spor Merkezi'nde düzenlenen toplantıya, Üsküdar Belediye Başkanı Hilmi Türkmen, Psikiyatrist Prof. Dr. Kemal Sayar ile yüzlerce veli katılım sağladı.Kahvaltı eşliğinde yapılan toplantıda, LGS kursları ve velilere sınava hazırlık sürecinde çocuklarına nasıl davranılması gerektiği konular hakkında bilgiler verildi.

Başkan Türkmen yaptığı konuşmasında, "Bizim Üsküdar Belediyesi olarak ve Üsküdarlı bir hemşehriniz olarak en önemli işimiz, en değerli konumuz, çocuklarımız ve eğitimleridir. Çocuklarımızın 1 yıl değil 1 gününü dahi erteleyemeyiz. Şu anda Türkiye'de eğitimle, kültürle, sanatla ve sporla bizim kadar ilgilenen başka bir belediye yok. Bizim işimiz gücümüz eğitim. Ve biz gençlerimizi, çocuklarımızı, iyilerle, iyiliklerle arkadaş etmek istiyoruz. Çocuklar ve gençler için belediye olarak güvenilir mekân oluşturmak istediklerini söyleyen Türkmen, "Bu alanda bilgi evlerimiz, gençlik merkezlerimiz, çocuk akademilerimiz, Nevmekân kütüphanelerimiz sizin güvenilir mekân ihtiyacınıza cevap vermek için yaptığımız projelerimiz. Sizin güveniniz olmazsa biz bu işi yapamayız. Çocuklarımızı geleceğe hazırladığımızda sizler kadar bizler de mutlu olacağız. Çocuklar, bu aziz milletin de en büyük manevi zenginliğidir" ifadelerini kullandı. Üsküdar'ın lise ve üniversite giriş sınavlarında başarı ortalamasının Türkiye ortalamasının 10 puan üzerinde olduğunu söyleyen Başkan Türkmen, "Bunların hepsi sizin emeğiniz, sizin gayretiniz. Üsküdar bir eğitim ve kültür şehridir.” dedi.Türkiye'de örneği olmayan bir projenin de müjdesini veren Türkmen, "Çocuk köyü projemiz var. Beykoz sınırına yakın 80 dönümlük bir arazi. Şu anda projemizi bitirme aşamasındayız. Yakında yapımına başlayacağız.Çocuklarımız, gençlerimiz, orada şehir içerisinde köy hayatı yaşayacaklar. Tarlalar olacak, çocuklar tarla kazacaklar. Küçükbaş, büyükbaş hayvanlar olacak. Süt sağacaklar, ağaçlardan meyve toplayacaklar.Çocuklarımızı hem köklerinden, geleneklerinden kopmasınlar hem de geleceğe hazırlansınlar diye böyle güzel projelerle gençlerimize ve ailelerine olan hizmetlerimize devam edeceğiz" şeklinde konuştu.

Ailelere sınav sürecinde çocuklarına baskı yapmaması gerektiğini söyleyen Psikiyatrist Prof. Dr. Kemal Sayar, "Bu dönem öğrencilerimiz için çok stresli bir dönem. Bu stresi azaltmak anne ve babaların elinde.Sizin yaptığınız şeyler onların daha iyi sınava hazırlanmasını sağlayabilir. Ben psikiyatri mesleğinde 30 seneyi devirdim. "En iyi okulu bitirenler, en iyi yerlere gelir" diye bir şey yok. Çok fazla hırs yapmayın. Sadece çocuğunuzun elinden geleni yapmasını sağlayın. Anne, babalar için temel ilke, fazla hırs yapmamak, çocuklarımızı sorumluluk alması yönünde heveslendirmek, çaba harcamak" diye konuştu.

 

Anahtar Kelimeler:
 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
CUMHURBAŞKANIMIZ SN. RECEP TAYYİP ERDOĞAN, ÜSKÜDAR’DA BULUNAN BURHAN FELEK ATLETİZM PİSTİ’NİN AÇILIŞINI YAPTIÖnceki Haber

CUMHURBAŞKANIMIZ SN. RECEP TAYYİP ERDOĞA...

NURULLAH GENÇ İLE “ŞİİR MEDENİYETİ” PROGRAMININ KONUĞU BEKİR DEVELİ OLDUSonraki Haber

NURULLAH GENÇ İLE “ŞİİR MEDENİYETİ” PROG...

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar