Kartallılar Hafta sonu Mandala Sanatı ve Şiirle buluştu

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
Kartallılar Hafta sonu Mandala Sanatı ve Şiirle buluştu
Kartal Hasan Ali Yücel Kültür Merkezinde gerçekleşen etkinlikte Tülay Çelebi’nin ‘Okyanus Kokulu Düşler’ şiir kitabının imza günü ve Güler Mutlu’nun Mandala sanatı ile gerçekleştirdiği resim sergisi yapıldı.

Kültür ve Sosyal işler Müdürü Umut Veli Develi, Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Kartal Kadın Kolları Başkanı Birgül Karababa ve yönetiminin de katıldığı İlk etkinlik Tülay Çelebi’nin ‘Okyanus Kokulu Düşler’ isimli şiir kitabının imza günü oldu.

Şairin kendi anlatımıyla “Kırık düşlerimi, yaralı aşkımı, vedalarımı, hasretle çıktığım yolları, özlemle beklediğim geceleri, gözümden dökülen inci taneleri ile dile getirdiğim mısralarımı, yüreğimdeki kor ateşlerle kurutup döktüm beyaz sayfalara. Bir tutam da olsa yüreklerinize dokunabilmek umudu ile.” sözleriyle dile getirdiği şiir kitabı okuyucuları ile buluştu.

Bir diğer etkinlik de Güler Mutlu tarafından sanatseverlerin beğenisine sunulan Mandala sanatını kullanarak gerçekleştirdiği resim sergisi oldu. Sanskritçede “manda” (enerji) ve “la” (kap) sözcüklerinin birleşmesiyle oluşan  “enerji kabı” ya da “enerjiyi tutan/saklayan kap” anlamına gelen ve  özel bir çizim ve renklendirme sanatı olarak  evrenin sonsuzluğunun  insanın özünde sonsuz bir varlık olduğu düşüncesini farklı zeminlerde, farklı materyallerle anlatıldığı Uzakdoğu kökenli bir el sanatı olduğunu söyleyen Güzel’in Mandala Sanatıyla yapmış olduğu  eserleri,  Hasan Ali Yücel Kültür Merkezi’nde görücüye çıktı. Sergi 6 Eylül Pazartesi gününe kadar ziyaret edilebilir.

Kartal Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürü Umut Veli Develi her iki sanatçıya da birer çiçek takdim ederken sanatçılara, Kartal’da böyle güzel bir etkinlik düzenlenmesine vesile oldukları için teşekkür etti.

Anahtar Kelimeler:
 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
Başkan Yüksel, Zabıta Teşkilatının Kuruluş Yıl Dönümünü Personeli ile KutladıÖnceki Haber

Başkan Yüksel, Zabıta Teşkilatının Kurul...

Kartal’ın Nabzı Muhtarlar Toplantısı’nda TutuluyorSonraki Haber

Kartal’ın Nabzı Muhtarlar Toplantısı’nda...

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar