KARTAL BELEDİYESİ KADİR GECESİ DOLAYISIYLA VATANDAŞLARA LOKMA İKRAM ETTİ

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
KARTAL BELEDİYESİ KADİR GECESİ DOLAYISIYLA VATANDAŞLARA LOKMA İKRAM ETTİ
Kartal Belediyesi Ramazan Ayı’nın ilk gününden itibaren ilçenin farklı mahallelerinde düzenlediği açık hava iftarlarına Kadir Gecesi’nde de devam ederken, camilerde ise vatandaşlara lokma ikramında bulundu.

Ramazan Ayı’nın 27. gününe denk gelen ve bin aydan hayırlı olduğuna inanılan Kadir Gecesi’nde Kartallılar, Kordonboyu Mahallesi Marmara Caddesi Çiğdem Sokak’ta kurulan açık hava iftar sofrasında bir araya geldi. 
 

Kartal Belediye Başkanı Gökhan Yüksel ve Cumhuriyet Halk Partisi Kartal İlçe Başkanı Efendi Argunşah da Kadir Gecesi’ne denk gelen iftar programında vatandaşlarla birlikte oruç açtı. İftar öncesi ve sonrası komşuları ile bir araya gelerek sohbet eden Başkan Yüksel, vatandaşların Kadir Gecelerini de tebrik etti. 
 

Kartal Belediyesi’nin aşevinde pişirilen yemeklerin dağıtıldığı iftar organizasyonuna, yüzlerce Kartallı katıldı. Ramazan boyunca Kartal’da eski Ramazan ruhunun yaşatıldığı; orta oyunları, semazen gösterisi, aşık geleneği, tasavvuf müziği, şerbet ikramı gibi Ramazan eğlencelerinin düzenlendiği iftar organizasyonlarında çok sayıda Kartallı, açık hava sofralarında bir araya geldi.
 

Kartal Belediyesi’nin Kadir Gecesi dolayısıyla Kordonboyu Mahallesi’nde düzenlediği iftar organizasyonunun ardından ise camilerde vatandaşlara lokma ikramında bulunuldu. Lokma ikramını memnuniyetle karşılayan Kartallılar, Kartal Belediyesi ve Başkan Gökhan Yüksel’e teşekkür etti.
 

Başkan Gökhan Yüksel’den Kadir Gecesi Tebriği
 

Kadir Gecesi dolayısıyla bir tebrik mesajı yayımlayan Kartal Belediye Başkanı Gökhan Yüksel mesajında “Bu mübarek gecenin tüm komşularımıza sağlık ve huzur getirmesini, hayırlara vesile olmasını dilerim. Kadir Gecemiz mübarek olsun.” dedi.

Anahtar Kelimeler:
 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
Sekiz Kadından Sonsuz İzler!Önceki Haber

Sekiz Kadından Sonsuz İzler!

KARTAL BELEDİYESİ’NDEN CAMİ VE TÜRBE GEZİLERİNE VATANDAŞLARDAN YOĞUN İLGİSonraki Haber

KARTAL BELEDİYESİ’NDEN CAMİ VE TÜRBE GEZ...

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar