KARTAL BELEDİYESİ İLE EL ELE YAŞAM DERNEĞİ ARASINDA İŞ BİRLİĞİ PROTOKOLÜ İMZALANDI

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
KARTAL BELEDİYESİ İLE EL ELE YAŞAM DERNEĞİ ARASINDA İŞ BİRLİĞİ PROTOKOLÜ İMZALANDI
Kartal Belediyesi tarafından, sosyal belediyeciliğin en güzel örneklerinden biri olarak projelendirilerek şimdilerde son hazırlıkların yapıldığı “Aşevi ve Gıda Bankası” projesine dair işbirliği protokolü imzalandı. Kartal Belediyesi ile El Ele Yaşam Derneği arasında imzalanan protokol ile yapılacak olan gıda yardımlarına ilişkin esas ve usuller belirlendi.

Kartal Belediyesi Başkanlık Makamı’nda gerçekleştirilen “Gıda Bankası İş Birliği Protokolü” imza törenine Kartal Belediye Başkanı Gökhan Yüksel, El Ele Yaşam Derneği Başkanı Necla Türkoğlu, Kartal Belediyesi Başkan Yardımcıları, birim müdürleri ve dernek yönetimi katıldı.

Esentepe Mahallesi Füsun Sokak’ta 635 metrekare net alana inşa edilen ve açılış için gün sayan Aşevi ve Gıda Bankası Projesi kapsamında imzalanan protokol, gıda bankasının kurulması ve hizmetlerinin gıda bankacılığına uygun ve düzenli bir şekilde yürütülmesini amaçlıyor. 
 

Kartal, Modern Aşevi Ve Gıda Bankasına Kavuşuyor

Protokol hakkında açıklama yapan Kartal Belediye Başkanı Gökhan Yüksel, "Belediyemiz ve El Ele Yaşam Derneği arasında Gıda Bankası İş Birliği protokolü imzaladık. Kartal modern aşevine kavuşuyor. Bu hizmet neticesinde Kartal'da sıcak yemek ihtiyacı duyan komşularımızın ihtiyaçları karşılanacak. Bu güzel işe vesile olan, yanımızda yer alan El Ele Yaşam Derneği Başkanımız Necla Türkoğlu’na teşekkür ederim. Protokolümüz, Aşevi ve Gıda Bankası projemiz adına hayırlı olsun." dedi.
 

Kartal Belediyesi Aşevi Ve Gıda Bankası Projesi
Kartal Belediye Başkanı Gökhan Yüksel'in girişimleriyle Kartal'da ihtiyaç sahibi vatandaşlara hizmet vermek üzere başlatılan Aşevi Ve Gıda Bankası projesinde son aşamaya gelindi. 

Türkdoğan Ailesi ve Prof. Dr. İlter Türkdoğan'ın desteğiyle yapılan proje ile Kartal'da sıcak yemek ve kuru gıda ihtiyacı duyan vatandaşların ihtiyaçları karşılanacak.

Gıda bankasında aylık 2.500 kişiye kuru erzak yardımı yapılacak. Aşevi ise günlük 10 bin Kartallı ihtiyaç sahibine sıcak yemek dağıtma kapasitesine sahip olacak. Acil durumlarda bu sayı 20 bine çıkarılabilecek.

 

Anahtar Kelimeler:
 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
ŞAMPİYON MİLLİ KÜREKÇİ ALİ ARDIL İLGÜN’DEN BAŞKAN GÖKHAN YÜKSEL’E ZİYARETÖnceki Haber

ŞAMPİYON MİLLİ KÜREKÇİ ALİ ARDIL İLGÜN’D...

KARTAL BELEDİYE MECLİSİ’NDEN KADINA YÖNELİK ŞİDDETE KARŞI ANLAMLI MESAJSonraki Haber

KARTAL BELEDİYE MECLİSİ’NDEN KADINA YÖNE...

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar