Hamidiye’den Deprem Bölgesinde Su Üretimi

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
Hamidiye’den Deprem Bölgesinde Su Üretimi
Deprem bölgesinin su ihtiyacını karşılamak adına ilk günden bu yana çalışmalarını sürdüren Hamidiye Su, hızlı ve sürekli üretim için yeni bir adım attı. Şirket, Hatay Kızıldağ Kaynak Suları Tesisi’nde su üretimine başladı.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) iştiraki Hamidiye Su, depremin ilk gününden itibaren bölgeye 127 TIR pet şişe su ve 300 Tanker su ulaştırdı. Çalışmaların bölgenin su ihtiyacını tamamen gidermek ve talebi karşılamak adına yeterli olmaması karşısında şirket yeni bir adım attı. Su ihtiyacını hızlı ve sürekli çözebilmek adına Hamidiye Su, Hatay Kızıldağ Kaynak Suları Tesisi’nde su üretimine başladığını duyurdu. Böylece depremzedelere bedelsiz dağıtılan su, yerinde üretimle hız ve sürdürülebilirlik kazanacak.

DEPREMZEDELER İÇİN HIZLI VE YERİNDE SU ÜRETİMİ

İstanbul’dan bölgeye uzaklığın yaklaşık bin 200 kilometre olduğunu ve bir TIR’ın yaklaşık 24 saatte deprem bölgesine ulaştığını ifade eden Hamidiye Su Genel Müdürü Hüseyin Çağlar, gerçekleştirilen üretim hakkında şunları söyledi:

“Bölgede hayatın normale dönmesi, altyapı eksiklerinin tamamlanması ve vatandaşlarımızın rutin yaşamlarına kavuşmaları için gece gündüz çalışıyoruz. En önemli ihtiyaçların başında beslenme ve su geliyor. İstanbul’dan bölgeye uzaklık bin 200 kilometre ve bir tır yaklaşık 24 saatte ulaşabiliyor. Su ihtiyacının yol ve zaman kaybı yaşanmadan giderilmesi ve bunun afetten sonra uzun süre aynı şekilde sürdürülebilmesi gerekiyor. Sürdürülebilir bir çözüm için İstanbul’dan gelen Hamidiye Su Teknik ve Kalite ekipleri bir aydır bölgedeki Kaynak Suyu Tesislerinde çalışmalar yaptı. Kızıldağ Kaynak Suları tesislerini ayağa kaldırarak, tekrar üretim yapabilir hale getirdik.”

“ÜRETİLEN SU ANINDA İHTİYAÇ SAHİPLERİ İLE BULUŞTURULACAK”

Hamidiye Su’yun Kızıldağ Kaynak Suları Tesisleri’nde tüm afet bölgesinde bedelsiz dağıtmak üzere üretime başladığına dikkat çeken Hüseyin Çağlar, “Hamidiye’nin bölgedeki üretim çalışması ihtiyaç devam ettikçe devam edecek, yerinde üretim sayesinde üretilen suyu anında ihtiyaç sahipleri ile buluşturulacak” dedi.

Görüntü linki:

https://we.tl/t-UYSdk5pc6W

Kaynak:BELEDİYEDEN HABER AJANSI


 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
Akşener Ve İmamoğlu, Muhtarlarla İftarda BuluştuÖnceki Haber

Akşener Ve İmamoğlu, Muhtarlarla İftarda...

Ramazan’da İstanbul’u Keşfe ÇıkıyorlarSonraki Haber

Ramazan’da İstanbul’u Keşfe Çıkıyorlar

Yorum Yazın