Halk Oyunları Yarışması'nda Ataşehir'in gururu oldular

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
Halk Oyunları Yarışması'nda Ataşehir'in gururu oldular
Ataşehir’de sanat sevgisinin yaygınlaşması ve yeni sanatçılar yetiştirilmesi amacıyla başlatılan “Sanat Eğitimini Mahallenize Getiriyoruz” projesi başarılı sanatçılar yetiştiriyor.

Ataşehir Belediyesi’nin mahallelere taşıdığı; temel müzik, tiyatro ve halk oyunları gibi sanatın birçok alanındaki kurslarda bugüne kadar binlerce kişi sanat eğitimlerine katıldı.

Bu projeyle eğitimin kolay ulaşılabilir bir hale gelmesinin yanı sıra, eğitimlerden faydalanan kişilerin hem sanatsal hem de kültürel yönden gelişerek, beceri kazanması sağlanıyor.

Sanat eğitimlerine katılanlar arasından seçilen ve kendilerini daha da geliştirmek isteyen yetenekli kişilerin katılımıyla Ataşehir Belediyesi bünyesinde; tiyatro topluluğu, gençlik senfoni orkestrası, çocuk ve gençlik halk dansları topluluğu kuruldu. Bu sanat toplulukları ise gerek yurt içi gerekse yurt dışında katıldıkları festivallerde ve etkinliklerde gerçekleştirdikleri gösterilerle büyük beğeni topladılar.

Bütün bu çabalarının karşılığında gelen ödüllere de yenileri ekleniyor. İstanbul İl Milli Eğitim Müdürlüğü’nün gerçekleştirdiği ve 9 branşta binlerce öğrencinin katıldığı “Bir Ses İki Hareket Bir Tek Sen” isimli solo halk oyunları yarışmasına, okulları adına katılan Ataşehir Belediyesi Çocuk ve Gençlik Halk Dansları Topluluğu ve ATAFOLK Eğitmenlerinden Şeref Kurt'un kızı da dereceye girerek ödüller kazandı.

Okulları adına girdikleri yarışmada Ataşehir Belediyesi Çocuk ve Halk Dansları Topluluğu üyelerinden Side Nira Danış birinci (Kadıköy Cenap Şahabettin İlkokulu) olurken,  İlkokullar kategorisinde Mehmet Akif Ersoy İlkokulu öğrencisi Asya Duru Kurt üçüncü, Ecenaz Ayoğlu (Ataşehir Yahya Kemal Beyatlı Ortaokulu) ve Selin Arslan (Ataşehir Rotary Anadolu Lisesi) üçüncü olarak büyük beğeni topladı.

Anahtar Kelimeler:
 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
CHP Kartal İlçe Başkanlığı'ndan Başkan Gökhan Yüksel'e ZiyaretÖnceki Haber

CHP Kartal İlçe Başkanlığı'ndan Başkan G...

Ataşehir'de her yönüyle geri dönüşüme destek sağlandıSonraki Haber

Ataşehir'de her yönüyle geri dönüşüme de...

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar