Esenler’de Anti̇kalar Depremzeler İçi̇n Bağişlandi

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
Esenler’de Anti̇kalar Depremzeler İçi̇n Bağişlandi
Kahramanmaraş merkezli meydana gelen depremlerin yaralarını sarmak için ilk günden itibaren seferberlik başlatan Esenler Belediyesi, yardım mezatına ev sahipliği yaptı. Pek çok yardımsever ve nostalji müdavimleri Esenler’de bulunan ‘Avas Antika Pazarı’nda gerçekleşen mezatta bir araya geldi. Mezattan elde edilen tüm gelirler, deprem bölgesine bağışlandı.

Esenler Belediyesi’nin Tarih ve Nostalji Derneği iş birliğiyle hayata geçirdiği “Avas Antika Pazarı”, Kahramanmaraş merkezli meydana gelen depremler için yardım mezatı düzenledi. Mezatta 1800’lü yılların şömine saatleri, çeşitli Avrupa eserleri, kitaplar, 60-70’li yıllara ait bakırlar ve porselenler açık artırma usulüyle satışa çıkarıldı. Mezata vatandaşlar da elinde bulunan antika eşyalarla bağışta bulundu. Mezatı, Esenler’in ilk antika dükkânı sahibi Ünal Özdemir ve münadiler yönetti. Yüzlerce antika eserin açık artırma usulüyle satıldığı mezat, @esenlerkultur Instagram hesabında canlı olarak yayınlandı. Mezatta Esenler Belediye Başkanı M. Tevfik Göksu da bir tablo satın aldı.

DEPREMZEDELERE FAYDAMIZ DOKUNSUN

Mezata katılan antikacı Ahmet Doruk, “Antika işi yapıyorum, Feriköy’de tezgâhlarım var. Yarın da Bursa’da tezgâh açacağım. Buradan ürün aldık ve depremzedelere faydamız olsun istedik. Ortam çok güzel, çok mükemmel, bunun devamını isteriz. Ben plaklar aldım, terazi aldım” ifadelerini kullandı. Şahin Ekinci ise Esenler’in haberlerini takip ederek mezattan haberdar olduğunu kaydederek “Buraya sürekli geliyorum. Burada bulunmamızın nedeni depremzedeler. Onlara bir faydamız dokunsun diye bir araya geldik. İki tane ayet tablosu aldım. Bir de şamdan aldım. Mezatı takip etmeye devam ediyorum” şeklinde konuştu.

Mezattan bir gitar alan Tekbir Arı ise şunları kaydetti:

“Ben de antikacıyım. Allah vatandaşlarımızın yardımcıları olsun. Çok üzülüyoruz. Onlar için geldik.”

Kaynak:BELEDİYEDEN HABER AJANSI


 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
Erokspor Üç Puani Üç Golle AldiÖnceki Haber

Erokspor Üç Puani Üç Golle Aldi

Deprem Psi̇koloji̇si̇ Radyo Esenler’de Ele AlindiSonraki Haber

Deprem Psi̇koloji̇si̇ Radyo Esenler’de E...

Yorum Yazın