Büyükbakkalköy Sağlık Ocağı açıldı

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
Büyükbakkalköy Sağlık Ocağı açıldı
Vatandaş istedi, Başkan Ali Kılıç yaptı

Maltepe Belediye Başkanı Ali Kılıç, Büyükbakkalköy Mahallesi’nde halkın ilaç yazdırmak ve temel sağlık hizmetlerini almak için talepte bulunduğu sağlık ocağı sorununu çözdü. Büyükbakkalköy Sağlık Ocağı, bugün düzenlenen bir törenle açıldı.

Halkın sorunlarıyla yakından ilgilenen Maltepe Belediye Başkanı Ali Kılıç, Büyükbakkalköy halkına verdiği sözü tuttu ve Büyükbakkalköy’de Sağlık İşleri Müdürlüğü’ne bağlı ek hizmet binasını açtı. Açılış törenine Kılıç’ın yanı sıra Belediye Başkan Yardımcıları, birim müdürleri, Büyükbakkalköy Muhtarı Yılmaz Sağlam ve vatandaşlar katıldı. Burada bir konuşma yapan Başkan Kılıç, “Siz istediniz, biz yaptık. Sözümüzde durduk. Ben aslında buraya kreş yapacaktım ama siz bize sağlık ocağına acil ihtiyacımız var dediniz; ilaç yazdıramıyoruz, elimiz kesiliyor gidemiyoruz dediniz, ben de yapacağım dedim ve yaptım. Şimdi bir de kreş istiyorsunuz. Onun da sözünü size veriyorum. Hepimize hayırlı, uğurlu olsun” dedi.

“HER ZAMAN YANINIZDAYIM” 

Sağlık ocağından sonra mahallede bir eczaneye de ihtiyaç olacağını belirterek konuşmasını sürdüren Kılıç, şunları söyledi: “Biz buradayız, bir ihtiyacınız olduğunda birlikte çözüm üreteceğiz. Burada sağlık ocağından sonra eczane ihtiyacı da doğdu. Belki eczane olmasa bile en elzem olan ilaçlara ulaşabilmeniz için bir çalışma yapacağız. İsmet Kuralkan Ortaokulu’nun orada bir spor sahası yaptık. İnşallah ikinci dönemde açacağız. Buranın değişmesi için elimizden geleni sarf edeceğiz. Ben bir kardeşiniz, evladınız olarak her zaman yanınızda olacağım. Bundan hiç kuşkunuz olmasın. Bizde ayrı, gayrı olmaz; kadın erkek eşittir. Allah’ın izniyle Maltepe’de kadınlar bir basamak daha yukarıdadır. İnşallah sizlerle beraber önümüzdeki dönemde de ilçemize, mahallemize birlikte hizmet etmeyi sürdüreceğiz.”

Başkan Kılıç daha sonra, kadınları yanına kalarak kurdeleyi keserek sağlık ocağını hizmete açtı. Büyükbakkalköy, Sanayi Caddesi No:23’te hizmet verecek Maltepe Belediyesi Sağlık İşleri Müdürlüğü Ek Hizmet Binası, hafta içi her gün 09.00-16.00 saatleri arasında açık olacak. 1 doktor ve 1 hemşirenin yer alacağı ek hizmet binasında, reçete yazılması, muayene, pansuman ve enjeksiyon işlemleri yapılacak.   


 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
Başkan Ali Kılıç: “1 Nisan’da horonlar tepeceğiz”Önceki Haber

Başkan Ali Kılıç: “1 Nisan’da horonlar t...

‘Azizname,’ Maltepe’de kapalı gişe sahne aldıSonraki Haber

‘Azizname,’ Maltepe’de kapalı gişe sahne...

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar