Beykoz’da Geleneksel İkiz Türk Evi Açıldı

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
Beykoz’da Geleneksel İkiz Türk Evi Açıldı
Beykoz Belediyesi tarafından restorasyonu tamamlanarak ihya edilen 100 yıllık ‘Geleneksel İkiz Türk Evi’nin açılışı yapıldı.

İncirköy Mahallesi Su Nazırı Sokak’ta yapılan açılış programına Beykoz Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek ve eşi Ayşe Çelikbilek, AK Parti Beykoz İlçe Başkan Yardımcısı Zafer Aslan, İFTAH İlim ve Kültür Derneği Başkanı Büşra Taşçıoğulları ve dernek yönetimi, belediye başkan yardımcıları, danışmanları, birim müdürleri, belediye personeli ve mahalle sakinleri katıldı.

Vakıflar Genel Müdürlüğü’nden Beykoz Belediyesi tarafından kiralanan 277 ada 26 nolu parselde bitişik konumdaki bodrum, zemin kat ve 1. kattan oluşan 100 yıllık Geleneksel Türk Evi, yaklaşık 330 m2’lik bir bahçe içerisinde yer alıyor.

Programda okunan Kuran-ı Kerim’in ardından açılış konuşmaları gerçekleştirildi.

Başkan Çelikbilek:” İkiz Türk Evimizi ilçeye kazandırmak için ciddi bir emek sarfettik”

TBMM Eski Başkanı ve AK Parti İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Binali Yıldırım’ın selamını ileterek sözlerine başlayan Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek, ”Yaklaşık yüz senelik geçmişi olan binaya yapım aşamasında gözümüz gibi baktık. Her eklenen yenilikten sonra bu ev bize daha sevimli gelmeye başladı. Günümüze estetik görünümünü koruyarak gelebilmiş fakat yapısal anlamda sağlamlığını büyük ölçüde yitiren bu mekân, bizim çocukluğumuzda kullandığımız yol üzerinde olması bakımından hatırasıyla göz ağrımızdır. Beykoz’a kazandırdığımız Şeyh Ethem Efendi ve Mehmet Akif Ersoy Kültür Evi gibi yapılarımızı tarihi ihya kapsamında değerlendirip yeniledik. Çevre düzenlenmesini yaptığımız İkiz Türk Evi’ni de ilçeye kazandırmak için ciddi emek sarfettik.  İFTAH Derneğiyle ortaklaşa yapacağımız kültürel etkinliklerle bu tarihi binamızın bölge halkına hayırlı hizmetler getirmesini Yüce Allah’tan diliyorum.” dedi.

İFTAH Başkanı Büşra Taşçıoğulları: “Beykoz’un Yeni Bir İlim Ve Kültür Evi Oldu”

İFTAH İlim ve Kültür Derneği Başkanı Büşra Taşçıoğulları: “Beykoz’un yeni bir ilim ve kültür evi oldu. Kültürel etkinliklerimizin yapılacağı bu güzide yeri bizlere kazandırdığı için Beykoz’a hizmet etmek isteyen İFTAH Derneği olarak ve Beykozlular adına Belediye Başkanımız Yücel Çelikbilek’e çok teşekkür ediyoruz” diye konuştu.

Ardından Beykoz İlim Yayma Cemiyeti Başkanı Mehmet Karaahmetoğlu dua yaptırdı ve hep birlikte açılış kurdelesi kesildi. Beykoz Belediyesi vatandaşlara etli pilav, ayran ve tatlı ikramı yaptı.

 


 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
Müjdat Gezen ‘Eyvallah’ İle Ataşehir’e GeldiÖnceki Haber

Müjdat Gezen ‘Eyvallah’ İle Ataşehir’e G...

Tarihi Beykoz Stadı AçıldıSonraki Haber

Tarihi Beykoz Stadı Açıldı

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar