Başkan Hasan Can, Ümraniye Belediyesi’nin Kardeş Şehri Fojnica’ya Resmî Ziyarette Bulundu

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
Başkan Hasan Can, Ümraniye Belediyesi’nin Kardeş Şehri Fojnica’ya Resmî Ziyarette Bulundu
Ümraniye Belediye Başkanı Hasan Can, kardeş şehir Fojnica Belediyesi’nin resmî daveti üzerine şehre bir ziyaret gerçekleştirdi. Başkan Hasan Can, şehrin kuruluş yıl dönümü sebebiyle de Fojnica’da bir takım ziyaretlerde bulundu.

Ümraniye ve Fojnica arasındaki kardeşlik bağları güçlenmeye devam ediyor. Kardeş Şehir Fojnica Belediyesi’nin resmî daveti üzerine Fojnica’ya giden Başkan Hasan Can ve beraberindeki heyet, şehirde bir takım ziyaretlerde bulundu. Başkan Hasan Can, ziyaretin ilk günü Fojnica Belediyesi Hizmet Binası’nı ziyaret ederek, Orta Bosna Kantonu Orman Su ve Tarım Bakanı ve Fojnica Eski Belediye Başkanı Salkan Merdzanic ve Fojnica Belediye Başkanı Sabahudin Klisura ile bir araya geldi. Belediye hizmet binasını da gezen Başkan Hasan Can’a, çalışanlar tarafından hediye takdim edildi. Başkan Hasan Can, daha sonra Şaban Ahmed Efendi Camii ve Osmanlı Devleti döneminden kalan Fojnica’nın en eski camisi olma özelliğini taşıyan Atik Camii’ni ziyaret ederek, buradan da belediyemiz tarafından yaptırılan Ümraniye Belediyesi Fojnica Kültür Merkezi’ne geçti. Oglavak Türbesi ve Tekkesi’ni de ziyaret eden Başkan Hasan Can, Fojnica Belediyesi Futbol Takımı’nın, Mswood Takımı’nı mağlup ettiği final maçına katılarak, Fojnica futbol takımına kupa verdi. Ardından Atik Cami İmamı Ahmet Vukovic’in ve Ümraniye Belediye Personeli, İmam Ahmet Vukoviç’in kız kardeşi Aida Vukovic Çağdaş’ın ailesini de evinde ziyaret etti. 

Ziyaretin ikinci gününde ise Başkan Hasan Can, Fojnica Belediye Meclis Toplantısı’na katıldı. Meclis Toplantısına Başkan Hasan Can’ın yanı sıra; Orta Bosna Kantonu Orman, Su ve Tarım Bakanı ve Fojnica eski Belediye Başkanı Salkan Merdzanic, Fojnica Belediye Başkanı Sabahudin Klisura, Fojnica İslam Meclis Başkanı Azem Huseinbasic, Orta Bosna Kantonu Başbakanı Tahir Lendo, Adalet Bakanı Zoran Markovic, Maliye Bakanı Mirjana Plavcic, Busovaca Belediye Başkanı Asim Mekic, Travnik Belediye Başkanı Admir Hadziemric, Ümraniye Belediye Başkan Yardımcısı Cemali Ergül ve Ümraniye Belediyesi Özel Kalem Müdürü Emin Uç katıldı.

Başkan Hasan Can, ardından Fojnicalı ünlü ressam Adnan Bubalo’nun “Resimlerde Fojnica” sergisinin açılışını yaptı ve sergiyi gezdi. Aliya İzzetbegoviç’in kurduğu parti olan SDA Partisi’nin ilçe teşkilatını ziyaret eden Başkan Hasan Can, Fojnica halkının katılımıyla düzenlenen kültür programına katıldı. Fatih Sultan Mehmet Han’ın Ahidnamesi’nin bulunduğu Fransisken Manastırı’nı da ziyaret eden Başkan Hasan Can, akşam da veda yemeği ile Fojnica’nın ileri gelenleriyle biraraya geldi. 15 yıl boyunca Bosna’ya yaptığı hizmetlerden dolayı Başkan Hasan Can için düzenlenen veda yemeğine; Ümraniye Belediye Başkanı Hasan Can’ın yanı sıra; Orta Bosna Kantonu Orman, Su ve Tarım Bakanı ve Fojnica Eski Belediye Başkanı Salkan Merdzanic, Fojnica Belediye Başkanı Sabahudin Klisura, Fojnica İslam Meclis Başkanı Azem Huseinbasic, Ümraniye Belediye Başkan Yardımcısı Cemali Ergül, Ümraniye Belediyesi Özel Kalem Müdürü Emin Uç, İlmiye Başkanı Mensur Pasalic, BH Poste Genel Müdürü Mirsad Mujic, Kiseljak İslam Meclisi Baş İmamı Kenan Bajric, Ruh Hastalıkları Hastanesi Müdürü Adis Ramiç, Fojnica İlçe Sağlık Müdürü Zijada Salihagic, Su ve Kanalizasyon İşleri Müdürü Abas Nisic, Ümraniye Belediyesi Fojnica Kültür Merkezi öğretmenleri ve kursiyerleri katıldı. Ardından Başkan Hasan Can’a Fojnica’ya yaptığı tüm katkı ve desteklerinden dolayı hediye takdiminde bulunuldu.

19 Mart Salı günü de Saraybosna’da Aliya İzzetbegoviç’in kabrini ziyaret eden Hasan Can, Bakan Merdzanic ve Fojnica Belediye Başkanıyla birlikte Yunus Emre Enstitüsü’nü ziyaret etti. Hizmetleri için teşekkür etti.


 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
Ümraniye’de Milli ve Yerli Temalı Yıl Sonu Sergisi AçıldıÖnceki Haber

Ümraniye’de Milli ve Yerli Temalı Yıl So...

Başkan Hasan Can ve AK Parti İstanbul Milletvekili Ravza Kavakçı Kan, AK Parti Ümraniye İlçe Kadın Kolları ve İlçe Gençlik Kolları Yönetimi İle Bir Araya GeldiSonraki Haber

Başkan Hasan Can ve AK Parti İstanbul Mi...

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar