Başkan Hasan Can, İstanbul Medeniyet Üniversitesi Siyasal Söyleşiler Etkinliğinde Üniversiteli Öğrencilerle Buluştu

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
Başkan Hasan Can, İstanbul Medeniyet Üniversitesi Siyasal Söyleşiler Etkinliğinde Üniversiteli Öğrencilerle Buluştu
Değişen ve gelişen yüzüyle Ümraniye Belediyesi; akademi dünyasının da ilgi odağı olmaya devam ediyor. Bu kapsamda Başkan Hasan Can; İstanbul Medeniyet Üniversitesi Konferans Salonu’nda düzenlenen Siyasal Söyleşiler Etkinliği ‘Yerel Yönetimler, Ümraniye Belediyesi Örneği’ konulu programa katılarak siyasi tecrübelerini üniversiteli gençlerle paylaştı.

Başkan Hasan Can; davet edildiği İstanbul Medeniyet Üniversitesi Siyasal Söyleşiler Etkinliği öncesi, Siyasal Bilgiler Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Ahmet Kavas’ı makamında ziyaret etti. Konferansta Başkan Hasan Can; Ümraniye’nin geçmişi ve siyasete giriş sürecini anlattı ve bugünlere gelene kadar yaşadığı süreçte edindiği tecrübeleri öğrencilerle paylaştı. Göreve geldiği günlerden ve Ümraniyelinin bulunduğu zor şartlardan bahseden Başkan Hasan Can; “Göreve geldiğimizde ilk olarak Ümraniye’nin imarını, imajını ve vizyonunu değiştirdik. Ümraniye’nin yollarını ve kaldırımlarını yaparak işe başladık. Ümraniye’de 320 bin bağımsız bölümün 210 bini bizim zamanımızda yapıldı. Yani şehrin yüzde 66’sı bizim zamanımızda imara uygun, projeye uygun olarak yenilendi. 15 yıl içerisinde kültür merkezlerinden muhtarlık binalarına, sağlık ocaklarından aşevlerine kadar 450’nin üzerinde kalıcı esere imza attık. 35 mahallemizin tamamında kültür merkezi ve bilgi evimiz var. Bunun yanı sıra belediyenin görevi dışında 15 yıla 16 okul sığdırdık. İlçe dışında da bir çok yere çalışmalarımız ve katkılarımız oldu. Tüm bu hizmetleri yaparken hiçbir kamu kuruluşuna borç olmadan yaptık” dedi.  Ümraniye Belediyesi tarafından açılan sosyal marketler hakkında bilgi vererek konuşmasını sürdüren Başkan Hasan Can, “Tüm bu hizmetlerin yanında ilçemizde kimseyi aç ve açıkta bırakmamak için büyük bir gayret gösteriyoruz. Açtığımız sosyal marketlerimizle ihtiyaç sahibi vatandaşlarımızın yanında olmaya çalışıyoruz” diyerek açılan sosyal marketlerin ve aşevlerinin çalışmaları hakkında bilgi verdi. AK Parti tüzüğü gereği 3 dönemi tamamlamasının ardından 31 Mart’ta yapılacak olan yerel seçimlerde tekrar aday olmadığını belirten Başkan Hasan Can; “Biz yapmamız gerekenleri yaptık hatta görevimiz olsun olmasın yaptık. Ülkemiz için faydalı işlere imza attık hamdolsun” dedi. Başkan Hasan Can; programın sonunda  üniversiteli gençlerin sorularını yanıtladı.

İstanbul Medeniyet Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Ahmet Kavas, katılımlarından dolayı teşekkür ederek Ümraniye Belediye Başkanı Hasan Can'a hediye takdim etti.


 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
Akademi Nisa’nın Bu Haftaki Konuğu Gazeteci-Yazar Av. Sibel Eraslan OlduÖnceki Haber

Akademi Nisa’nın Bu Haftaki Konuğu Gazet...

Sıfır Atık Kamu Kurumlarına TanıtıldıSonraki Haber

Sıfır Atık Kamu Kurumlarına Tanıtıldı

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar