Başkan Hasan Can, Gençlere Yönelik Meslek Edindirme Kursları’nda Eğitim Alan Öğrencilerle Bir Araya Geldi

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
Başkan Hasan Can, Gençlere Yönelik Meslek Edindirme Kursları’nda Eğitim Alan Öğrencilerle Bir Araya Geldi
Ümraniye Belediyesi Kadın ve Aile Hizmetleri Müdürlüğü tarafından gençlerin kötü alışkanlıklardan uzak durmalarını sağlamak amacıyla bu yıl ilki başlatılan Gençlere Yönelik Meslek Edindirme Kursları’nda (GENÇ-MEK) eğitim alan öğrenciler Belediye Hizmet Binasında hünerlerini sergiledi. Başkan Hasan Can da öğrencilerle bir araya gelerek, onlarla yakından ilgilendi.

Ümraniye Belediye Başkanı Hasan Can’ın göreve başlamasıyla ivme kazanarak standartları yükselen Meslek Edindirme Kursları bu kez ilçedeki gençlerin sanatsal becerilerini keşfetmeleri, geliştirmeleri için bir kurs daha açtı. Bu yıl ilk kez gerçekleştirilen Gençlere Yönelik Meslek Edindirme Kursları (GENÇ-MEK) ile lise öğrencilerine yönelik düzenlenen eğitimler, hafta sonu 3 farklı merkezde, uzman hocalar eşliğinde verilmeye devam ediyor.

Bu kapsamda 14 farklı branşta başlatılan eğitimlere 186 öğrenci ders başı yaptı. Bu kapsamda Cahit Zarifoğlu Kültür Merkezi’nde; kilim dokuma, ebru, maket yapımı, rölyef, karikatür, tokat tahta baskı, drama, kaligrafi, giyim, resim ve çini branşları yer alırken; Mehmet Akif Kültür Merkezi’nde kuaförlük ve pastacılık; Aliya İzzet Begoviç Kültür Merkezi’nde yemek sunum branşlarında eğitimler veriliyor. Böylece Ümraniye Belediyesi, gençlerin yeteneklerini keşfetmelerine imkân sağlıyor. Bugün de GENÇ-MEK kursu öğrencileri hünerlerini belediye hizmet binasında sergiledi. Öğrencileri, derste ziyaret ederek, yaptıkları çalışmaları da yakından inceleyen Başkan Hasan Can, tüm gençlere çalışmalarında başarılar diledi.

Programa Başkan Hasan Can ve Eşi Salih Can’ın yanı sıra; Ümraniye Belediye Başkan Yardımcısı Türkân Öztürk, Kadın ve Aile Hizmetleri Müdürü Tuba Kızıltan, Kurs Hocaları ve GENÇ-MEK Kurs Öğrencileri katıldı.


 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
Tuzlalı Çocukların Resimleri Antarktika’da SergilendiÖnceki Haber

Tuzlalı Çocukların Resimleri Antarktika’...

Ümraniyespor Kulübü Kamp Merkezi ve Kulüp Yönetim Binası Hizmete AçıldıSonraki Haber

Ümraniyespor Kulübü Kamp Merkezi ve Kulü...

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar