Avcılar Belediyesi Deprem Bölgesinde Çadır Okul Kurdu

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
Avcılar Belediyesi Deprem Bölgesinde Çadır Okul Kurdu
Avcılar Belediyesi tarafından Hatay’da eğitim öğretimin sürdürülebilmesi için 4 mahallede kurulan 5 çadır okul 3 Nisan Pazartesi günü eğitime başlıyor.

Kahramanmaraş Merkezli depremden en çok etkilenen illerden Hatay’da eğitim - öğretimin sürdürülebilmesi için çadır okulların kurulum çalışmalarına vakit kaybetmeden başlayan Avcılar Belediyesi, Ekinci, Karaali, Dikmece ve Kuzeytepe  mahallelerinde 5 adet çadır okul kurulumunu tamamladı. Manisa Kırkağaç Jandarma Komando Eğitim Destek Birliği, Ülkem Okuyor Koordinatörü Havva Ertuğrul ve bölgedeki öğretmenlerin desteğiyle kurulumu tamamlanan çadır okulların; kırtasiye, kitap ve çeşitli ihtiyaç malzemeleri Avcılar Belediyesi ve gönüllü ekipler tarafından karşılandı.

3 Nisan Pazartesi günü Milli Eğitim Bakanlığı müfredatına uygun bir şekilde güvenli ortamlarda eğitim öğretime başlayacak olan çadır okullarda her gün bölge öğretmenleri tarafından öğrencilere etüt ve okuma programları yapılmaya devam ediyor.

Her türlü şartta eğitimin devam etmesi gerektiğini vurgulayan Avcılar Belediye Başkanı Turan Hançerli; “Hatay’da çocuklarımızın eğitimden uzak kalmaması için öğrencilerin güvenliği ve ihtiyaçlarına uygun olarak çok kısa bir sürede çadır okulların kurulum çalışmalarına başladık. 5 adet çadır okulumuz 3 Nisan Pazartesi günü eğitime başlıyor. Eğitim öğretimin başlaması sadece akademik açıdan değil çocuklarımıza sağlayacağı psikolojik ve sosyal destekten dolayıda çok değerli. Bu açıdan çok mutluyuz.” dedi.

Depremin ardından kısa süre içerisinde Hatay Merkez’de lojistik merkezi kurduklarını söyleyen Hançerli;  “Çalışma arkadaşlarım gece gündüz demeden mahalle mahalle, köy köy gezerek vatandaşlarımızın ihtiyaçlarını karşılamak için çalışıyorlar. Fedakarca ve özverili çalışmalarından dolayı arkadaşlarıma çok teşekkür ediyorum. Depremden etkilenen vatandaşlarımızın yaralarını sarana kadar el birliği ile çalışmaya devam edeceğiz. “ dedi.

 

FotoGALERİ

Kaynak:BELEDİYEDEN HABER AJANSI


 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
Arnavutköy Belediyesi Tarafından Hatay’da Konteyner Kent KuruluyorÖnceki Haber

Arnavutköy Belediyesi Tarafından Hatay’d...

Prof. Dr. Nihat Hatipoğlu’nun “Dosta Doğru” söyleşi programına yoğun ilgiSonraki Haber

Prof. Dr. Nihat Hatipoğlu’nun “Dosta Doğ...

Yorum Yazın