Ataşehir’e yapılması planlanan yaşam vadisi projesi belli oldu!

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
Ataşehir’e yapılması planlanan yaşam vadisi projesi belli oldu!
İstanbul Büyükşehir Belediyesi, 650 bin metrekare yeşil alanı kapsayan Kurbağalıdere Yaşam Vadisi projesi ve Yeditepe Üniversitesi ile Bostancı sahili arasında kalan vadinin toplam alanı 267.131 m2 için çalışmalarını sürdürüyor.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi Başkanı Ekrem İmamoğlu, Kurbağalıdere Yaşam Vadisi projesi hakkında şunları söylemişti: “Bisiklete binilebilen, Ataşehir’den bir insanın yürüyerek burada bulunan metro durağına erişebildiği ya da yine devamında koşarak Moda Sahili’ne inebildiği, İstanbul’u birbirine bağlayan vadiler şeklinde bu çalışmalarımızı sonuçlandıracağız.”

İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu kentin Anadolu yakasındaki su baskınlarını giderecek ve 14 kilometrelik "Ataşehir Kurbağalıdere Göztepe Kavşağı E 5 Geçişi Projesi" kapsamındaki çalışmaları şubat ayında yerinde incelemişti. İmamoğlu'na, Kadıköy Belediye Başkanı Şerdil Dara Odabaşı, Ataşehir Belediye Başkan Vekili İlhami Yılmaz ile Belediye Başkan Yardımcıları eşlik etmişti. İmamoğlu ve Odabaşı, İSKİ Atık Su İnşaat Daire Başkanı Mahmut Kahraman ve İBB Park ve Bahçe Yeşil Alan Daire Başkanı Yasin Çağatay Seçkin'den proje ve çalışmalarda bilgi almıştı. 

KADIKÖY - ATAŞEHİR - ÜMRANİYE'Yİ KAPSIYOR
Kente yeni bir yaşam kazandırmayı planlayan İBB, bu amaçla Kurbağalıdere’de başlattığı çalışmaları sürdürüyor. Yoğurtçu Parkı’ndan Ümraniye Finanskent’e kadar uzanan bant Kadıköy, Ataşehir ve Ümraniye’yi içine alan 650 bin metrekare büyüklüğünde bir vadiden oluşacak. 

ÜÇ ETAPTAN OLUŞUYOR
Kurbağalıdere Yaşam Vadisi, üç etaptan oluşacak. İlk etabı Yoğurtçu Parkı’ndan Uzunçayır Kavşağı’na kadar giden kısmı kapsayacak. İkinci etap Uzunçayır’dan Yenisahra’ya, üçüncü etap da Yenisahra’dan Finanskent’e kadar olan kısmı kapsayacak. 

28 KİLOMETRELİK YÜRÜYÜŞ YOLU
Proje bittiğinde 650 bin metrekare yeşil alanın yanında 28 kilometre boyunca uzanan kesintisiz bir yürüyüş yolu,  yaklaşık 14 kilometrelik de bir bisiklet yolu yapılacak. 

ATAŞEHİR'DEKİ YAŞAM VADİSİ PROJESİ BELLİ OLDU

Ataşehir Haber Ajansı'nın ulaştığı bilgiye göre; Kurbağalıdere Yaşam Vadisi kapsamında Ataşehir'deki Yenisahra bölgesine Uluslararası ve ulusal düzeyde maçların yapılacağı Tribünlü saha, spor sahaları, çok amaçlı aktivite alanları, spor parkları, yürüyüş yolları ve yeşilliklerle donatılmış yeşil alanlar yer alacak. Yaşam Vadisi'nin 2024 yılı sonuna kadar tamamlanması hedefleniyor.

ÇAMAŞIRCIDERESİ YAŞAM VADİSİ PROJESİ BELLİ OLDU

 

Çamaşırcıdere Yaşam Vadisi, Ataşehir ve Maltepe ilçesi sınırları içerisinde yer almaktadır. Yeditepe Üniversitesi ile Bostancı sahili arasında kalan vadinin toplam alanı 267.131 m2’dir. Çamaşırcıdere dere yatağı çevresinde doğal yaşamın canlandığı, koruma-kullanım dengesinin gözetilerek rekreasyon alanlarının geliştirildiği bir kentsel park alanı oluşturarak bu alanı İstanbul halkına kazandırmak amaçlanmıştır. Proje için ise henüz kesin bir bitiş tarihi belirtilmedi.


 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
Göztepe - Ataşehir - Ümraniye Metro Hattında İlk Raylar DöşendiÖnceki Haber

Göztepe - Ataşehir - Ümraniye Metro Hatt...

Ataşehir’de il dernekleri federasyonlaşma yolunda!Sonraki Haber

Ataşehir’de il dernekleri federasyonlaşm...

Yorum Yazın