Ataşehir'de ilaç raporu biten ve yenilemek isteyen 65 yaş ve üzeri vatandaşlar ne yapacak! İşte ayrıntılar...

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
Ataşehir'de ilaç raporu biten ve yenilemek isteyen 65 yaş ve üzeri vatandaşlar ne yapacak! İşte ayrıntılar...
Ataşehir İlçe Sağlık Müdürlüğü, 65 Yaş ve üzeri kronik rahatsızlığı bulunan vatandaşlara evden çıkmadan ilaç raporlarını yenilemelerine kolaylık sağlamak amacıyla iletişim numaralarını ve bilgi notu paylaştı.

Ataşehir İlçe Sağlık Müdürlüğü 65 Yaş ve üzeri kronik rahatsızlığı bulunan vatandaşlara evden çıkmadan ilaç raporlarını yenilemelerine kolaylık sağlamak amacıyla 0216  455 00 62 - Dahili: 3602 No'lu telefon hattını aramaları durumunda ilaç raporlarını yenileme işlemlerinde vatandaşlar kolaylık sağlanacak.

65 YAŞ ÜZERİ ATAŞEHİRLİ HASTALARIN İLAÇ TEMİN SÜREÇLERİ İLGİLİ BİLMELERİ GEREKENLER

1.RAPORLU İLAÇLAR:
Vatandaşlar eczaneyle iletişime geçerek, reçetesiz temin etmeye devam edebilirler.Uygulamaya yönelik olarak ilacın temini için gerekli kriter; hastanın ilaç raporunun olması ve son 6 ayda en az 1 kere ilacın hastaya reçete edilmiş olması gereklidir.(1 ocak öncesi ilaçlar uzatılmamıştır, hastalar 1 ocak öncesi biten raporları dahilindeki ilaçları, rapor dahilinde alabilmek için raporlarını ilgili sağlık kuruluşlarında yenilemeleri gerekmektedir.).Renkli reçete sistemine tabi raporlu ilaçlar için de uygulama aynı şekildedir.Hastanın raporlu ilaçları sistemde 1 aylık olarak karşılanacaktır.

2.REÇETEYE TABİİ İLAÇLAR:
Vatandaşların aile hekimleri hastalar ile iletişime geçerek, reçeteleri yazdıktan sonra e-reçete şifrelerini eczanelere iletebilirler. Hastaların aile hekimleri ile olan iletişimini sağlamak ve konu ile alakalı uygun olan ilaçların temini konusunda bilgi almak için (216) 455 00 62 numaradan dahili 3602 tuşlanarak Ataşehir İlçe Sağlık Müdürlüğünde konu ile ilgili birime ulaşılabilir.

3.UZMAN HEKİM REÇETESİNE TABİİ İLAÇLAR:
İlçe sağlık müdürlükleri koordinasyonunda ilgili ilçedeki hastanelerin evde bakım birimleri ile koordine edilebilir. Hastaların aile hekimleri ile olan iletişimini sağlamak ve konu ile alakalı uygun olan ilaçların temini konusunda bilgi almak için (216) 455 00 62 numaradan dahili 3602 tuşlanarak Ataşehir İlçe Sağlık Müdürlüğünde konu ile ilgili birime ulaşılabilecek. Uzman hekim imzası gerektiren ve yeşil reçeteli ilaçların temini için evde sağlık hizmetine 444 38 33 veya 0216 578 78 88 numaralarından ulaşılabilir.Bu süreçlerin tümünde yaşanan aksaklıklarla alakalı Ataşehir İlçe Sağlık Müdürlüğü’ne 0216 455 00 62 numaradan dahili 3602 tuşlanarak ulaşılabilir.


 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
Ataşehir'in çeşmelerine koronavirüs bilgilendirme afişleri asıldıÖnceki Haber

Ataşehir'in çeşmelerine koronavirüs bilg...

İBB'den toplu taşımaya mesafe düzenlemesiSonraki Haber

İBB'den toplu taşımaya mesafe düzenlemes...

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar