Ataşehir Belediyesi, Ataşehirlilere Hizmet Veren Minibüs Hatlarını Corona Virüsüne Karşı İlaçladı

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
Ataşehir Belediyesi, Ataşehirlilere Hizmet Veren Minibüs Hatlarını Corona Virüsüne Karşı İlaçladı
Tüm dünyayla birlikte Türkiye’nin de gündeminde olan corona virüsü nedeniyle Ataşehir Belediyesi önlem amaçlı dezenfekte çalışmalarını aralıksız sürdürüyor. İbadethaneler, parklar, okullar derken Ataşehir Belediyesi Ataşehirlilere hizmet veren 6 farklı minibüs hattını Corona Virüsüne karşı bugün dezenfekte etti.

Ataşehir Belediyesi Veteriner İşleri Müdürlüğüne bağlı ekipler Ataşehir Belediye Başkan Yardımcısı Ekrem Köse, Meclis üyeleri Zekeriya Angi ve Arif Kuşçu eşliğinde Dudullu-Bostancı, Üsküdar-Ataşehir, Küçükbakkalköy-Kadıköy, Ferhatpaşa-Kadıköy, Ferhatpaşa-Batı Ataşehir, Batı Ataşehir - Bostancı Köprüsü'nde sefer yapan minibüs hatlarını corona virüsüne karşı dezenfekte etti.

Belediye ekipleri tüm dünyayı alarma geçiren corona virüsü nedeniyle rutin çalışmalarını arttırdı. Çalışmaların corona virüs ve benzeri salgın hastalıklara karşı toplu taşıma araçlarındaki riski azaltmayı yönelik olduğu belirtildi. 

Ataşehir Belediye Başkan Yardımcısı Ekrem Köse Ataşehir Haber'e yaptığı açıklamada; "Ataşehir Belediyesi olarak corona virüsüne karşı kamu hizmet binalarımız, açık alanda bulunan parklarımız, ibadethaneler, okulların yanısıra vatandaşlarımızın yoğun kullandığı toplu taşıma araçlarını da Corona Virüsüne karşı Veteriner İşleri Müdürlüğümüzce ilaçlama çalışmasını gerçekleştirdik. Bugün Ataşehirli vatandaşlarımıza hizmet veren 220 Minibüs hattını dezenfekte ettik." dedi.

Ataşehir Belediyesi'nin dezenfekte yaptığı araç sürücüleri ve sahipleri ise,  "Çok iyi oldu. Yolcular minibüslere biniyor, her tarafı tutuyor elliyor. Virüse karşı iyi bir önlem oldu. Ataşehir Belediyesine ve Belediye Başkan Yardımcısı Ekrem köse ile meclis üyelerine gecenin bu saatinde çalışmaları takip ettikleri için teşekkür ediyoruz" ifadelerini kullandılar.

Ataşehir Belediyesi Veteriner İşleri Müdürlüğü, çevre ve halk sağlığını tehdit eden unsurlara karşı yaptığı tüm ilaçlama ve dezenfeksiyon faaliyetlerinde Dünya Sağlık Örgütü tarafından önerilen ve Sağlık Bakanlığı tarafından ruhsatlandırılan ilaçları kullanıyor.


 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
Ekrem İmamoğlu Koronavirüsle mücadele toplantısı gerçekleştirdiÖnceki Haber

Ekrem İmamoğlu Koronavirüsle mücadele to...

CHP İstanbul İl Kadın Kolları ve Gençlik Kolları Seçimleri Tamamlandı! Listede yer alan Ataşehirli isimler belli olduSonraki Haber

CHP İstanbul İl Kadın Kolları ve Gençlik...

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar