Akademi Nisa’nın Bu Haftaki Konuğu Gazeteci-Yazar Av. Sibel Eraslan Oldu

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
Akademi Nisa’nın Bu Haftaki Konuğu Gazeteci-Yazar Av. Sibel Eraslan Oldu
Ümraniye Belediyesinin paket eğitim programlarından Akademi Nisa’nın bu haftaki konuğu “Toplumsal Alanda Kadın” konulu semineriyle Gazeteci-Yazar Av. Sibel Eraslan’dı.

Akademi Nisa’nın bu haftaki konuğu Gazeteci-Yazar Av. Sibel Eraslan’dı. Ümraniye Belediyesi Kültür ve Sanat Merkezinde gerçekleşen programa Ümraniye Belediye Başkanı Hasan Can’ın Eşi Saliha Can, AK Parti Ümraniye İlçe Kadın Kolları Başkanı Hülya Taşçı, Ümraniye Belediye Başkan Yardımcısı Türkân Öztürk, Ümraniye Kent Konseyi Kadın Meclisi Başkanı Arzu Demir, Kadın ve Aile Hizmetleri Müdürü Tuba Kızıltan, Akademi Nisa Hocaları ve Akademi Nisa’yı takip eden hanımlar katıldı.

“Akademi Nisa Programları sayesinde sizlerle bir araya gelmemizi sağlayan Belediye Başkanımız Hasan Can Bey’e teşekkür ediyorum” diyerek konuşmasına başlayan Gazeteci-Yazar Av. Sibel Eraslan, geçmişten bugüne kadının toplum üzerindeki yerini anlatarak, anılarından da örnekler verdi. Kamuda kadın başlığının çok modern bir başlık olduğunu düşündüğünü ifade ederek sözlerine devam eden Eraslan, “‘Bu başlık modernizmin bir refleksidir. Toplumu ‘kamu’ ve ‘özel’ diye keskin iki uca ayırıyor. İşte bu, modernizmin bilimsel düşünce olarak tanımladığı felsefi yaklaşımın ta kendisidir. Modernizmin algıladığı bilimsel düşünce yöntemi sürekli bölerek ve parçalayarak algılama üzerinedir. Dolayısı ile bizler bugün modernizmin sosyolojideki yansımaları olarak kamu ve özel alan olarak iki ayrım üzerinden konuşuyoruz “dedi. “Bizim medeniyetimizde tamamlayıcı ve birleştirici bir alan vardır. Kadın ve erkek birbirinin rakibi değil, tamamlayıcısı ve bütünleyicisidir” diyerek konuşmasına devam eden Sibel Eraslan, “Fakat Batı'da tüm bu ilişkiler, çatışma üzerinden gösterilmektedir. Bu sebeple gelenekleri tartışırken kaldırdığımız geleneklerin yerine neler koyabileceğinizi de iyi düşünmemiz gerekir. Çünkü modern araçların hiç biri, bugünkü insanlığın yalnızlığına çare olabilecek anahtarlar değildir” diyerek konuşmasına son verdi.

Ümraniye Belediye Başkan Yardımcısı Türkân Öztürk selamlama konuşması yaparak, 15 yılda Ümraniye’nin çehresini değiştiren hizmet ve çalışmalara imza atan Belediye Başkanımız Hasan Can Bey’e sizler adına bir kez daha teşekkür ediyorum. Hakkınızı helal edin. Allah’a emanet olun” dedi.

Ümraniye Belediye Başkanı Hasan Can’ın Eşi Saliha Can yaptığı konuşmada, “Rabbim, 15 yıl boyunca düzenlenen bu tür programlar vesilesiyle sizlerle bir arada olmayı nasip etti. Sizlerle son kez bir aradayız. Bu vesileyle 31 Mart seçimlerinin vatanımız, milletimiz ve Ümraniyemiz için hayırlı olmasını temenni ediyorum. Rabbim, hak yolunda yürüyen herkese yardım etsin” diyerek “15 yılda yaptığı hizmetlerle Ümraniye’yi her alanda değiştirdiği için Ümraniye Belediye Başkanımız Hasan Can Bey’e teşekkür ediyorum” dedi.

Program hatıra fotoğrafının çekilmesiyle son buldu. 


 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
Ümraniye Belediyesi Geleneksel Okçuluk Kulübü Bir Başarıya Daha İmzasını AttıÖnceki Haber

Ümraniye Belediyesi Geleneksel Okçuluk K...

Başkan Hasan Can, İstanbul Medeniyet Üniversitesi Siyasal Söyleşiler Etkinliğinde Üniversiteli Öğrencilerle BuluştuSonraki Haber

Başkan Hasan Can, İstanbul Medeniyet Üni...

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar