3. Vedat Günyol Deneme Yarışmasında Kazanan İsim Belli Oldu

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
3. Vedat Günyol Deneme Yarışmasında Kazanan İsim Belli Oldu
Kartal Belediyesi'nin; çevirmen, eleştirmen, öğretmen, yayıncı ve yazar Vedat Günyol anısına Türkiye Yazarlar Sendikası, Kırmızı Kedi Yayınevi ve İstanbul Atatürk Lisesi Mezunları Vakfı işbirliğiyle bu yıl 3.sünü düzenlediği ‘Vedat Günyol Deneme Ödülü’nde dereceye giren eser, düzenlenen basın toplantısıyla açıklandı. "Sanatımı Koru Ey Tarih" adlı dosyası ile Hakan Güngör, seçici kurul tarafından birinciliğe layık görüldü.

Yazar Vedat Günyol anısına düzenlenen deneme yarışmasının sonucu Kartal Belediyesi Hasan Ali Yücel Kültür Merkezi’nde düzenlenen basın toplantısı ile açıklandı. Basın toplantısına seçici kurul adına; Av. Celal Ülgen, Kartal Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürü Adem Uçar, Nesim Ovadya İzrail, Rengin Cemiloğlu ve Muammer Semir katılım sağladı. Basın toplantısında söz alan Av. Celal Ülgen, “Edebiyatımızın ve özel olarak deneme türünde ülkemizin en önemli yazarı olan Vedat Günyol’u yaşatmak, yeni nesillere tanıtmak üzere, Kartal Belediyesi öncülüğünde, Türkiye Yazarlar Sendikası, Kırmızı Kedi Yayınevi ve İstanbul Atatürk Lisesi Mezunları Vakfı’nın desteği ile 2018 yılının 1 Temmuz tarihinde yapılan çağrıya, 30 Kasım 2018 tarihine kadar yazarlar yanıt vermiş ve eserlerini göndermiştir.” dedi. Yazarların gönderdiği eserlerin; Kartal Belediyesi Başkan Yardımcısı Mustafa Fehmi Okay, Av. Celal Ülgen, Cengiz Bektaş,  Haluk Hepkon, Rengin Cemiloğlu, Uğur Kökden ve Tahir Şilkan gibi önemli isimlerden oluşan seçici kurul tarafından incelendiğini belirten Av. Celal Ülgen, “2018 yılı Genç Deneme Yazarı Ödülü'nün, "Sanatımı Koru Ey Tarih" adlı dosyası ile Hakan Güngör'e verilmesi oy birliği ile kararlaştırılmıştır.” diye konuştu.

Düzenlenen basın açıklamasıyla, 2018 yılı Genç Deneme Yazarı dalında "Sanatımı Koru Ey Tarih" adlı dosyası ile ödül kazanan Hakan Güngör'e, 3 Mart 2019 tarihinde Kartal Hasan Ali Yücel Kültür Merkezi’nde düzenlenen bir tören ile ödülü teslim edilecek. Ödül töreni halka açık olarak düzenlenecek olup, katılımcılara Vedat Günyol’un deneme yazılarından hazırlanan bir kitap da armağan edilecek. 


 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
Kartal Belediyesi Sanat Akademisi’nin Resim Kursu Sınavı YapıldıÖnceki Haber

Kartal Belediyesi Sanat Akademisi’nin Re...

Sivaslılar, Tuzla’da BuluştuSonraki Haber

Sivaslılar, Tuzla’da Buluştu

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar